Tajwan ostrzelał chińskiego drona. Konflikt się zaostrzy?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Tajwańskie wojsko wystrzeliło ostrą amunicję w stronę chińskiego drona we wtorek po tym, jak dron wdarł się w przestrzeń powietrzną nad jedną z zewnętrznych wysepek.
  • Chińskie drony wdarły się w przestrzeń powietrzną nad wysepkami kontrolowanymi przez Republikę Chińską (popularnie nazywaną Tajwanem).
  • Żołnierze użyli rac sygnałowych.
  • Po pojawieniu się kolejnego drona i zignorowaniu ostrzeżeń, tajwańscy żołnierze użyli ostrej amunicji.
  • Zobacz też: Muller: “Chcemy częściowo zamrozić taryfy gazowe”

Wojsko Republiki Chińskiej wystrzeliło ostrą amunicję w stronę chińskiego drona we wtorek po tym, jak dron wdarł się w przestrzeń powietrzną nad jedną z zewnętrznych wysepek.

Dowództwo Kinmen Defence Command (KDC) armii Republiki Chińskiej wydało oświadczenie potwierdzające zdarzenie 30 sierpnia.

Począwszy o 16:23 tego popołudnia, trzy partie trzech „cywilnych” dronów zostały wykryte nad wyspą Dadan, wyspą Erdan i wyspą Shi, odpowiednio w okręgu miejskim Lieyu w hrabstwie Kinmen. Po ostrzeżeniu przez żołnierzy tajwańskich racami sygnałowymi, UAV [bezzałogowe statki powietrzne] odleciały z wysp w kierunku chińskiego Xiamen.

O 17:59 kolejny dron ponownie wszedł w przestrzeń powietrzną nad owodami wyspy Erdan. Wojska tajwańskie ponownie wydały ostrzeżenia zgodnie z procedurami. Ponieważ jednak bezzałogowy statek powietrzny nadal krążył nad wyspą, żołnierze strzelali do niego pociskami. UAV następnie odleciał w kierunku Xiamen o godzinie 18:00.

Ostrzeżenie

Tajwańskie KDC ostrzegło 28 sierpnia, że ​​wszelkie chińskie drony, które wtargną do tajwańskiej przestrzeni powietrznej i nie zważają na ostrzeżenia wojska wyspy, aby odlecieć, zostaną “zestrzelone”. Tajpej wydał zawiadomienie wkrótce po tym, jak materiał wideo pojawił się w Internecie, pokazując powtarzające się i wyjątkowo natrętne przeloty dronów nad tajwańską przestrzenią powietrzną w poprzednich dniach. Taiwan News poinformowało 28 sierpnia, że ​​”jeszcze więcej materiałów” zaczęło krążyć w mediach społecznościowych, które uchwyciły “chińskie bezzałogowe statki powietrzne (UAV) najeżdżające tajwańskie obiekty wojskowe”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Breitbart News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY