USA: Brakuje prądu dla samochodów elektrycznych. Zakłady energetyczne apelują o oszczędności

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elektryczny samochód

Elektryczny samochód / Fot. Pixabay

W ostatnich dniach władze Kalifornii w USA zapowiedziały, że od 2035 roku w całym stanie będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. Teraz miejscowe zakłady energetyczne zaapelowały o... unikanie ładowania pojazdów elektrycznych.

Zobacz także: Weganka zagłodziła dziecko na śmierć. Sąd skazał ją na dożywocie

Ideologia w starciu z rzeczywistością nie ma większych szans. Tym razem dowiadują się o tym mieszkańcy amerykańskiego stanu Kalifornia. Jest to region, gdzie użytkuje się najwięcej samochodów elektrycznych, spośród całego USA. Kalifornijskie auta elektryczne stanowią 43% pojazdów tego typu w kraju. Tymczasem sieć energetyczna nie jest przygotowana na takie obciążenie.

Trzy najważniejsze działania związane z oszczędzaniem energii to ustawienie termostatów klimatyzacji na 78 stopni Fahrenheita (25.5 Celsjusza) lub wyższej, unikanie używania urządzeń zużywających dużo prądu, a także ładowania pojazdów elektrycznych oraz wyłączanie niepotrzebnych świateł – oznajmiło Amerykańskie Stowarzyszenie Energetyki Publicznej (APPA).

Co ważne, w Kalifornii aktualnie działa tylko 80 tys. publicznych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Aby w pełni zaspokoić potrzeby, do 2030 roku takich miejsc powinno być 1,2 mln.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY