Kontrowersyjne słowa Tuska zatrzęsą jego partią?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk

Donald Tusk / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Przewodniczący PO Donald Tusk zadeklarował, że jego partia będzie forsować przyzwolenie na zabójstwo poprzez aborcję do 12 tygodnia życia prenatalnego dziecka, a "kto uznaje inaczej, nie znajdzie miejsca na listach wyborczych".

Zobacz także: Weganka zagłodziła dziecko na śmierć. Sąd skazał ją na dożywocie

Jego słowa wywołały poruszenie wśród opinii publicznej, ale wiele wskazuje, że także we własnej partii.

Zapytani przez nas Campusie politycy Koalicji Obywatelskiej nie chcieli “na gorąco” komentować pod nazwiskiem słów Donalda Tuska. Anonimowo przyznawali jednak, że nie było to konsultowane w partii. -Z jednej strony Donald mówi, że chce wszystkich brać na jedną listę, że trzeba się jednoczyć przeciwko PiS-owi, a po chwili pokazuje drzwi każdemu, kto ma inne zdanie ws. aborcji. Obłęd – powiedział jeden z naszych rozmówców – czytamy w artykule Interii.

Portal Media Narodowe skierował pytania o tę wypowiedź do posłów klubu Koalicja Obywatelska: Bogusława Sonika, Pawła Poncyliusza i Joanny Fabisiak. Do momentu publikacji artykułu, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Pojawiają się także głosy poparcia dla słów Donalda Tuska.

To PiS zaostrzył prawo aborcyjne (chodzi o rozszerzenie prawa do życia decyzją Trybunału Konstytucyjnego – przyp. red.) (…) Nie ma powrotu do stanu poprzedniego, bo ten kompromis (chodzi o poprzedni stan prawny, ustalony kolejno: głosowaniem Sejmu w 1993 r., zawetowaniem przez prezydenta Wałęsę lewicowej ustawy, przyjęciem przez Sejm i podpisaniem przez prezydenta Kwaśniewskiego lewicowej ustawy w 1996 roku oraz uchyleniem części lewicowej ustawy w 1997 przez TK; nie był nigdy zawierany w tej sprawie kompromis między nikim – przyp. red.) został zniszczony i to nie bez udziału Kościoła. Jeżeli ktoś naruszył prawa obywatelskie (chodzi o możliwość bezkarnego zabijania ludzi w fazie prenatalnej ich życia – przyp. red.), to obywatele mają prawo domagać się swoich praw – bredził w programie “Gość Wydarzeń” Sławomir Nitras.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Interia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY