Ćwiczenia wojskowe Rosji najskromniejsze od lat

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gry wojenne

Gry wojenne / Fot. Twitter

W czwartek Rosja rozpoczęła wspólne ćwiczenia wojskowe na dużą skalę z Chinami, Indiami i kilkoma innymi krajami na Dalekim Wschodzie.
  • Rosja zaangażowała tym razem znacznie mniej żołnierzy i sprzętu niż w poprzednich latach.
  • W sumie 50 000 żołnierzy weźmie udział w grach wojennych Wostok-2022 (Wschód-2022) – w porównaniu do 300 000, którzy brali udział w tych samych ćwiczeniach cztery lata temu.
  • “To będzie najmniejsze od lat ćwiczenie na poziomie strategicznym, ponieważ cały potencjał sił lądowych jest zaangażowany w operacje na Ukrainie” – powiedział Konrad Muzyka.
  • Zobacz też: The Korea Times: Wielu przypuszcza, że cyberataki nie mogą zabijać ludzi. To nieprawda

W czwartek Rosja rozpoczęła wspólne ćwiczenia wojskowe na dużą skalę z Chinami, Indiami i kilkoma innymi krajami na Dalekim Wschodzie, chociaż zaangażowały one znacznie mniej żołnierzy i sprzętu niż w poprzednich latach w związku z sześciomiesięczną inwazją Moskwy na Ukrainę.

W sumie 50 000 żołnierzy weźmie udział w grach wojennych Wostok-2022 (Wschód-2022) – w porównaniu do 300 000, którzy brali udział w tych samych ćwiczeniach cztery lata temu. Wostok-2022 obejmie również 140 samolotów bojowych i 5000 sztuk sprzętu wojskowego, ułamek z 1000 samolotów wojskowych i 36 000 sprzętu widzianego w 2018 roku.

Konrad Muzyka, dyrektor polskiej firmy konsultingowej Rochan, powiedział dla Reuters:

To będzie najmniejsze od lat ćwiczenie na poziomie strategicznym, ponieważ cały potencjał sił lądowych jest zaangażowany w operacje na Ukrainie

Muzyka oszacował, że do 80% sił wschodniego okręgu wojskowego Rosji zostało rozmieszczonych na Ukrainie, mówiąc, że prawdopodobnie rosyjska armia zaangażowała nie więcej niż 15 000 żołnierzy na tegoroczne ćwiczenia wojskowe Wostok.  

14 krajów

Oprócz Chin, Rosji i Indii bierze w nich udział 11 innych krajów, w tym Laos, Mongolia, Nikaragua, Algieria, Syria i szereg krajów byłego Związku Radzieckiego. 

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony Wostok-2022 obejmuje spadochroniarzy, siły lotnicze, a także Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB), Federalną Służbę Straży (FSO) oraz wojska Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Sytuacji Nadzwyczajnych na dziewięciu poligonach na Dalekim Wschodzie.

Jak poinformował Bloomberg, Indie wysyłają na ćwiczenia oddział składający się z 75 członków, w tym żołnierzy Gurkha oraz przedstawicieli marynarki wojennej i sił powietrznych. Chińska armia na ćwiczeniach będzie obejmować wojska, lotnictwo i marynarkę wojenną. Rosyjskie Ministerstwo Obrony zapowiada, że ​​marynarki wojenne obu krajów będą “pomagać wojskom lądowym” w strefie przybrzeżnej północnej i środkowej części Morza Japońskiego oraz “bronić komunikacji morskiej i obszarów morskiej działalności gospodarczej”.

Wiceminister obrony Rosji Junus-biek Jewkurow powiedział podczas ceremonii otwarcia:

Łączy nas nie tylko potrzeba wzmocnienia bezpieczeństwa militarnego w pobliżu naszych granic, ale także długie przyjazne stosunki między krajami.

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony gry wojenne, które potrwają do 7 września, są podzielone na dwa etapy. Pierwsze trzy dni to ćwiczenia z odpierania nalotów wroga, prowadzenia ognia i prowadzenia działań defensywnych i ofensywnych. Ostatnie cztery dni to zarządzanie “strategiczną operacją na kierunku wschodnim”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Moscow Times

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY