Zełenski wzywa rosyjskich żołnierzy do dezercji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wołodymyr Zełeński

Wołodymyr Zełeński / Fot. PAP/EPA/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jeśli boją się wrócić do Rosji, niech poddadzą się, a my zagwarantujemy im przestrzeganie wszystkich norm Konwencji Genewskich - ogłosił.
  • Prezydent Zełenski ostrzegł rosyjskich żołnierzy, że jeśli nie dokonają odwrotu ani kapitulacji, zmierzą się z “obrońcami” Ukrainy.
  • Zadeklarował, że rosyjscy okupanci zostaną wypędzeni aż do granicy.
  • “Jeśli rosyjscy żołnierze chcą przetrwać, to czas, aby uciekli, wrócili do domu” – ogłosił.
  • Zobacz też: Scholz zaskakująco o gazie. “Niemcy są przygotowane na zimę”

Od kilku dni trwa ukraińska ofensywa w Chersoniu. Prezydent kraju Włodzimierz Zełenski zaapelował do rosyjskich żołnierzy o dokonanie odwrotu. Zadeklarował, że rosyjscy okupanci zostaną wypędzeni aż do granicy.

Okupanci powinni wiedzieć, że wypędzimy ich do naszej granicy, której linia się nie zmieniła. Najeźdźcy dobrze o tym wiedzą. Jeśli rosyjscy żołnierze chcą przetrwać, to czas, aby uciekli, wrócili do domu.

Zełenski ostrzega

Następnie Zełenski zapewnił, że w razie kapitulacji, Rosjanie będą traktowani z należytą godnością.

Jeśli boją się wrócić do Rosji, niech poddadzą się, a my zagwarantujemy im przestrzeganie wszystkich norm Konwencji Genewskich. Jeśli mnie nie posłuchają, zmierzą się z naszymi obrońcami, którzy nie spoczną, nim nie wyzwolą wszystkiego, co należy do Ukrainy.

Ukraińskie wojsko prowadzi ostrzał w rejonie Chersonia, gdzie znajdują się przeciwnicy i ich sprzęt. Ukraińskie wyrzutnie rakietowe HIMARS zniszczyły prawie wszystkie duże mosty, pozostawiając jeno przejścia dla pieszych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY