Wkrótce Kongres “Kraj-Emigracja”. Kiedy, co to?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Organizatorzy

Prowadzona będzie dyskusja z zakresu trzech obszarów. Są to bezpieczeństwo i polityka międzynarodowa, rozwój gospodarczy oraz tożsamość.
  • 32 lata temu w Rzymie pod patronatem Ojca Świętego Jana Pawła II zorganizowane zostało oficjalne spotkanie reprezentantów całego polskiego narodu – Konferencję “Kraj-Emigracja”.
  • Uczestniczyli w niej przedstawiciele organizacji polonijnych i polskich z 22 krajów świata.
  • W dniach 3-6 września odbędzie się kontynuacja tego wydarzenia, będącego źródłem relacji Polaków z rodakami zza granicy.
  • Zobacz też: Nauczanie zdalne z powodu niskich temperatur? To bardzo prawdopodobne

Po 32 latach od Konferencji “Kraj-Emigracja”, współtworzonej przez świętego Jana Pawła II, w Warszawie w dniach od 3 do 6 września będzie miało miejsce wydarzenie stanowiące kontynuację tamtej inicjatywy. Poruszone zostaną tematy ważne dla polskiego narodu, w tym dla Polonii. Organizacją Kongresu zajmuje się Stowarzyszenie “Wspólnota Polska”.

1990

W 1990 roku w Rzymie, pod patronatem Jana Pawła II, Stowarzyszenie “Wspólnota Polska” zorganizowało pierwsze od zakończenia II wojny światowej oficjalne spotkanie reprezentantów całego polskiego narodu – Konferencję “Kraj-Emigracja”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele organizacji polonijnych i polskich z 22 krajów świata.

W jej wyniku zawiązały się relacje Polaków z rodakami zza granicy, oparte na współpracy i rozbudowanej pomocy. Kluczowa jest w tym dziele zasługa Papieża Polaka, który mówił o powołaniu do życia we wspólnocie, jaką jest naród.

2022

Organizatorzy podają:

Głęboko wierzymy, że zgodnie z hasłem »Jest nas 60 milionów« jesteśmy w stanie zmobilizować te dodatkowe 20+ milionów naszych rodaków poza granicami Polski do pracy na rzecz polskiej racji stanu. Po ponad 30 latach odzyskania pełnej suwerenności chcemy rozpocząć dyskusję, jak wspólnie, jako naród, możemy się wspierać w tak trudnym wyzwaniu przed nami.

Jak informuje Radio Maryja:

Podczas Kongresu prowadzona będzie dyskusja z zakresu trzech obszarów polskiej racji stanu, jakimi są bezpieczeństwo i polityka międzynarodowa, rozwój gospodarczy oraz tożsamość.

W Kongresie udział wezmą m.in. metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz, minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, przewodnicząca Rady Polonii Świata Teresa Berezowska, prezes Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie Elżbieta Korowiecka czy prezes Związku Polaków na Litwie Waldemar Tomaszewski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY