Uwaga na wyłudzenia przy zakupie węgla on-line!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Jak przekazał rzecznik policji z Nowego Targu Dorota Garbacz pewnemu małżeństwu skradziono 3 tys. zł poprzez fałszywą promocję na węgiel. Policja uczula osoby starsze, a zwłaszcza ich najbliższych na internetowych oszustów.
  • Policja ostrzega przed wyłudzeniami przy zakupie węgla drogą internetową.
  • Uczulone zostały zwłaszcza starsze osoby, które mają uważać na oszustów.
  • Poproszono również, aby członkowie rodzin bacznie przyglądali się tzw. superofertom.
  • Poprzez takie fałszywe promocje, przestępcy mogą wpaść w posiadanie kont bankowych.
  • Zobacz także: Rząd przyjął budżet na 2023 rok. Pozostał miesiąc na jego uchwalenie

Uważajmy na tzw. superokazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy numery telefonów, a sklepy w ewidencji działalności gospodarczej oraz KRS czy w innych rejestrach porównując zawarte tam dane z ich danymi na stronach internetowych

– zaapelowała polska policja.

W lipcu małżeństwo z Nowego Targu padło ofiarą oszustów internetowych. Skorzystali oni z fałszywej oferty zamieszczonej w sklepie internetowym na ekogroszek w przystępnej cenie. Kupili oni dwie tony węgla przelewając na wskazane konto 3 tys. zł.

Po zakupie otrzymali wiadomość potwierdzającą złożenia zamówienia i zdjęcie faktury. Zgodnie z umową dostawca miał 30 dni na dostarczenie zakupionego opału. Niestety po upływie 30-dniowej gwarancji dostawy małżeństwo nie otrzymało opału, a kontakt z dostawcą się urwał.

Kiedy po raz kolejny dostawca nie odbierał telefonu, oszukani sprawdzili w sieci jego numer. Okazało się, że miał bardzo negatywne komentarze. Były również ostrzeżenia, aby uważać na osobę posługującą się tym numerem, bo to najprawdopodobniej oszust. Wtedy małżeństwo zorientowało się, że zostało oszukane

– poinformowała podkom. Dorota Garbacz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY