US Open. Świątek przed ostatnią szansą w tym roku. Polka w drugiej rundzie

Iga Świątek walczy o wygraną w US Open 2022 / Fot. PAP/EPA/CJ Gunther. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Liderka rankingu WTA Iga Świątek bez problemu awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. Polka pokonała w 66 minut Włoszkę Jasmine Paolini 6:3, 6:0. W pierwszym secie rywalka potrafiła dwukrotnie przełamać naszą tenisistkę. Druga partia była już bardzo jednostronna.
  • W poniedziałek rozpoczął się ostatni w tym roku turniej wielkoszlemowy US Open.
  • Polska zawodniczka i liderka światowego rankingu Iga Świątek pokonała we wtorek swoją pierwszą rywalkę Włoszkę Jasmine Paolini.
  • Raszynianka w dość łatwy sposób przebrnęła przez ten mecz pokonując rywalkę 6:3, 6:0.
  • Jej następną przeciwniczką w II rundzie będzie Belgijka Greetje Minnen albo Amerykanka Sloane Stephens.
  • W tym turnieju polskie szanse na sukces ma oczywiście drugi z naszych najlepszych tenisistów Hubert Hurkacz.

Iga Świątek swój pierwszy mecz na US Open rozegrała na korcie Louise’a Armstronga. Początek meczu nie ułożył się po myśli naszej zawodniczki. W pierwszym gemie przy podaniu Włoszki Jasmine Paolini nasza tenisistka popełniła kilka błędów, wyrzucając piłkę poza pole gry. Dzięki temu rywalka wyszła na prowadzenie 1:0. Później jednak Świątek złapała już swój mistrzowski rytm. Kolejne dwa gemy wygrała, nie tracąc ani jednego punktu.

Waleczna Włoszka próbowała w jakiś sposób zaszkodzić liderce WTA i na przykład w piątym gemie przy stanie 1:3 miała szansę na punkt, ale posłała piłkę w aut, a po chwili to Świątek prowadziła już 4:1. W końcówce seta Świątek i Paolini długo rozgrywały piłkę między sobą. Żadna z nich do końca seta nie potrafiła utrzymać własnego serwisu. Ostatecznie set zakończył się wygraną Polki 6:3.

W drugim secie Świątek zdecydowanie zdominowała rywalkę. Nie popełniając tym razem większych błędów szybko wyszła na prowadzenie 3:0. W czartym secie rywalka próbowała się przełamać, lecz bez powodzenia. Polka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i do końca meczu nie dała się przełamać wygrywając drugiego seta 6:0, tym samym meldując się w drugiej rundzie US Open.

Polskie nadzieje w US Open

Kolejną rywalką Świątek będzie w drugiej rundzie Belgijka Greetje Minnen albo Amerykanka Sloane Stephens, która wygrała nowojorski turnieju w 2017 roku.

Wieczorem wielkoszlemową rywalizację rozpocznie jeszcze Hubert Hurkacz, który zagra z Niemcem Oscarem Otte. Wczoraj z turniejów singla odpadli Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak.