Prezydent Wrocławia obraził niepełnosprawnego. Sutryk: “Mniej internetu, więcej mycia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Wrocławia obraził niepełnosprawnego

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk / Fot. Facebook

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk jest aktywny w mediach społecznościowych. Bardzo chętnie odpisuje ludziom, którzy skarżą się na niedogodności. Jedna z ostatnich odpowiedzi wywołała niemałe kontrowersje.

  • Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk znany jest ze swojej interakcji w mediach społecznościowych.
  • Tym razem będzie głęboko żałował swoich słów, które skierował do jednego ze swoich wyborców.
  • Pewien niepełnosprawny mężczyzna domagał się przybycia opiekuna z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
  • Sutryk w sposób arogancki i bulwersujący stwierdził, że mężczyzna powinien się umyć i nie przeglądać mediów społecznościowych.
  • Po słusznej fali oburzenia prezydent postanowił przeprosić niepełnosprawnego, ale przy okazji zrzucił na niego winę.
  • Zobacz także: Powodzie w Pakistanie. Z domów uciekło 30 mln ludzi

Jeden mężczyzna, pan Jerzy napisał do polityka: “panie prezydencie Wrocławia, ja dalej nieumyty 22. dzień przez opiekuna z MOPS-u. Jak długo jeszcze p. prezydencie?” i dodaje: “proszę nie szaleć na drodze jak p. Schetyna”. I ta wiadomość spotyka się z odpowiedzią: “To proponuję, Panie Jerzy, mniej internetu, a więcej mycia”. Do tego dopisek: “serdeczności posyłam JS”.

Sutryk odpisał panu Jerzemu w następujący sposób: “Mniej internetu, a więcej mycia”. Na wpis prezydenta Wrocławia odpisał także Jan Śpiewak, polityk i socjolog, który zbadał sprawę.

Po zbadaniu sprawy przez Jana Śpiewaka, okazało się, że mężczyzna, któremu prezydent Jacek Sutryk w sposób chamski i nieodpowiedzialny odpowiedział jest niepełnosprawna. Cierpi na polineuropatię, tj. uszkodzenie nerwów obwodowych i zanik mięśni.

Poproszony o komentarz Sutryk, odesłał dziennikarzy do swojego biura prasowego. Zamieścił on jednak wpis na Twitterze, w którym stara się przeprosić pana Jerzego oraz społeczność.

Szanowni Państwo, jeśli zostałem źle zrozumiany – bardzo przepraszam tak Pana Jerzego, jak i Panstwa: Pan Jerzy jest klientem wrocławskiego MOPS-u i otrzymuje kompleksową opiekę

– napisał Jacek Sutryk.

Ponadto swoją odpowiedzią po raz kolejny uderzył w niepełnosprawnego zrzucając na niego winę za zaistniałą sytuację.

Jednocześnie w ostatnim czasie nie chciał skorzystać z dodatkowej oferty pomocy, mimo, że wcześniej sam o nią wystepował. Do tego nawiązywałem w swojej porannej odpowiedzi

– dodał.

Powiedział pan osobie z zanikiem mięśni, której od dłuższego czasu nie mył pracownik MOPS-u, by więcej się myła. Co źle zrozumieliśmy w tej błyskotliwej wypowiedzi?

– zauważył jeden z internautów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polskatimes.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY