Błaszczak: Niemiecka oferta dot. czołgów nie spełnia polskich oczekiwań

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariusz Błaszczak

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak / Fot. PAP/Tomasz Waszczuk Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Błaszczak uważa, iż jedyną gwarancją bezpieczeństwa Polski są relacje z USA i NATO oraz zwiększanie potencjału Sił Zbrojnych RP.
  • Polska dostarczyła Ukrainie 250 czołgów.
  • Niemiecka obietnica wysłania 20 tanków w celu ich zastąpienia w ocenie ministra obrony Błaszczaka nie spełnia oczekiwań.
  • Dodał, że w związku z tym odpowiedział na piśmie pani Lambrecht, że Polska liczy na otrzymanie pełnego batalionu czołgów.
  • Zobacz też: Katar: Pracownicy protestujący przeciw warunkom pracy aresztowani

Podczas gdy Polska dostarczyła Ukrainie 250 czołgów, niemiecka obietnica wysłania tanków w celu ich zastąpienia “nie spełnia polskich oczekiwań” – powiedział wicepremier i minister obrony Mariusz Błaszczak w rozmowie z dziennikiem Polska Times.

Odpowiedziałem wprost mojej odpowiedniczce Christine Lambrecht, że jesteśmy zainteresowani przynajmniej batalionem czołgów, czyli w wydaniu zachodnioeuropejskim, to są 44 maszyny. Oferta, którą nam złożono w postaci do 20 czołgów, a pierwsze egzemplarze miałyby trafić do nas dopiero w przyszłym roku, nie spełnia naszych oczekiwań i niewiele daje.

Dodał, że w związku z tym odpowiedział na piśmie pani Lambrecht, że Polska liczy na otrzymanie pełnego batalionu czołgów. Zaznaczył, że gdyby Niemcy wysłały tylko 20 maszyn, nie zmieniłoby to obecnej sytuacji.

Ale my nie czekamy na Niemcy, tylko rozpoczęliśmy intensywne działania.

Zapowiedział, że pierwsze amerykańskie czołgi Abrams (starsza wersja), przybędą do Polski w przyszłym roku. Dodał, że w tym roku do polskiej armii trafią nowoczesne koreańskie czołgi K2.

Niemcy

Błaszczak jest też zdania, że ​​niemiecka polityka jest niebezpieczna dla Europy i pozwala Putinowi finansować swoją armię.

Polityka niemiecka jest nastawiona na robienie interesów z Rosją i niewątpliwie jest polityką, która nie daje nam gwarancji, że możemy czuć się bezpieczni.

Polski minister obrony uważa niemiecką politykę za rozczarowującą, ale jego zdaniem nie jest tak od wczoraj, ani od kiedy kanclerzem został Olaf Scholz. W czasach Angeli Merkel było to również rozczarowujące – stwierdził.

Mariusz Błaszczak uważa, iż jedyną gwarancją bezpieczeństwa Polski są relacje ze Stanami Zjednoczonymi i NATO oraz zwiększanie potencjału Sił Zbrojnych RP. Z tym ostatnim trudno się nie zgodzić.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rmf24

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY