Mamy medale w piłce nożnej! Kolejne sukcesy Aguśki Mnich we freestyle football

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Agnieszka Mnich na najwyższym stopniu podium / Fot. FB Super Ball

Polka Agnieszka Mnich została dwukrotną mistrzynią świata w piłce nożnej w stylu wolnym na corocznych zawodach Super Ball rozgrywanych w Pradze. To jej kolejne sukcesy we freestyle football. Zdobywa czwarty z rzędu złoty medal w konkurencji battle i pierwszy w konkurencji show flow. Trzeci medal na tegorocznych mistrzostwach świata w Pradze zdobywa jeszcze Konrad Dybaś, który wywalczył srebro w konkurencji sick 3.

Freestyle football to sztuka wykonywania ewolucji żonglersko-cyrkowych piłką. Najczęściej są to triki wykonywane przez podbijanie piłki nogami, toczenie i trzymanie piłki na głowie, karku, klatce piersiowej, a także triki wykonywane na siedząco. Dyscyplina sportu, która liczy sobie już kilkanaście lat wywodzi się z piłki nożnej i powstała na skutek udoskonalania i wymyślania nowych sztuczek piłkarskich. We freestyle footballu odbywają się mistrzostwa świata pod nazwą Red Bull Street Style oraz Super Ball.

Po raz czwarty z rzędu nasza reprezentantka została mistrzynią świata w piłce nożnej w stylu wolnym, czyli we freestyle football w konkurencji battle, czyli walki. Na zawodach rozgrywanych co roku pod nazwą Super Ball w czeskiej Pradze w dniach 8 do 13 sierpnia stanęło do walki o medale w 14 konkurencjach niemal 300 zawodników i zawodniczek z 40 państw. Nasza najlepsza specjalistka od żonglerki piłką nożną ponownie nie miała sobie równych nie tylko w swej koronnej konkurencji ale dodatkowo drugie złoto przypadło jej jeszcze w drugiej konkurencji tzw. show flow.

Tym razem więc Agnieszka “Aguśka” Mnich zdobyła na jednych mistrzostwach świata aż dwa złote krążki. To kolejne wielkie sukcesy naszej reprezentantki, która ma już w swoim dorobku aż 5 złotych i 1 srebro mistrzostw świata Super Ball oraz 1 złoto i 3 srebra w Red Bull Street Style.

Trzeci medal na zawodach w Pradze zdobył dla naszej reprezentacji Konrad Dybaś, który wywalczył srebro w konkurencji sick 3. Jest to jego czwarty już medal światowego czempionatu. Wcześniej zdobywał złoto w 2018 roku i dwa srebra w 2017 i 2019 roku.

Nasi reprezentanci zakończyli więc tegoroczne zawody Super Ball z dorobkiem dwóch złotych i jednego srebrnego medalu co dało nam trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw świata. Gratulacje dla naszych specjalistów od piłki nożnej… w stylu wolnym oczywiście.