Z Kijowa do Warszawy. Ukraiński strażak kończy ultramaraton w podziękowaniu dla Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Włodzimierz Skoworodka to ten na przodzie z okularami

Włodzimierz Skoworodka to ten na przodzie z okularami / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Ukrainiec przebiegł ok. 830 km z Kijowa do Warszawy, aby podziękować Polakom za ich ogromne wsparcie po inwazji Rosji na jego ojczyznę.
  • Ukraiński strażak Wołodymyr Skoworodka przebiegł “Ultramaraton Wdzięczności”.
  • Ukończył w ten sposób ok. 830-kilometrową trasę w 14 dni.
  • Pełnomocnik ambasadora Ołeh Kuts powiedział, że Polska była pierwszym krajem, który uznał niepodległość Ukrainy.
  • Zobacz też: Cesarskie cięcie najpopularniejsze na polskich porodówkach

Ukraiński strażak Wołodymyr Skoworodka przebiegł “Ultramaraton Wdzięczności”, kończąc w ten sposób ok. 830-kilometrową trasę w 14 dni. Przybył do Warszawy w “Dzień Niepodległości Ukrainy”.

Skoworodka przekroczył granicę z Polską wraz z innymi ukraińskimi strażakami w sobotę w Dorohusku. Towarzyszyli mu wtedy polscy strażacy w drodze do stolicy. Na ostatnich pięciu kilometrach do biegu dołączył główny komendant Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Andrzej Bartkowiak. Oczekującym reporterom powiedział, że pomoc Ukrainie jest dla Polaków “naturalnym” sposobem działania.

Bartkowiak pogratulował także Ukraińcom z okazji odzyskania przez nich niepodległości i wyraził nadzieję na przyszłe wspólne obchody. Skoworodkę powitali w Warszawie przedstawiciele Ambasady Ukrainy w RP oraz Ukraińskiej Fundacji Strażaków.

“Ramię w ramię”

Pełnomocnik ambasadora Ołeh Kuts powiedział, że Polska była pierwszym krajem, który uznał niepodległość Ukrainy i jednocześnie pierwszym krajem, który w dniu rosyjskiej inwazji przyszedł jej z pomocą.

Dzisiaj ramię w ramię walczymy o lepsze jutro dla naszych dzieci, o bezpieczeństwo całego regionu i Europy. (…) Wy w pierwszej chwili otworzyliście swoje domy i serca. Pomagacie i wspieracie nas, a razem jesteśmy silniejsi i pokazujemy całemu światu co to znaczy wiarygodny partner.

Wcześniej Skoworodka ustanowił rekord Ukrainy po przebiegnięciu 21 i 42 km w pełnym sprzęcie przeciwpożarowym. W 2019 roku wziął udział w kolejnym ultramaratonie, przebiegając 500 kilometrów w 10 dni.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

TVP Polonia, The First News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY