Facebook blokuje #diedsuddenly. Chodzi o wpisy na temat nagłych zgonów osób zaszczepionych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Facebook masowo cenzuruje treści, które sprzeciwiają się narracji medialnej nt. COVID-19.

Facebook ukrył wpisy z hashtagiem #diedsuddenly (z ang. zmarł nagle), ponieważ twierdzi, że niektóre z tych postów naruszają standardy społeczności. Gdy użytkownicy wyszukują ten hashtag, nie są wyświetlane żadne wyniki, a Facebook wyświetla komunikat informujący, że wyniki są ukryte.

Facebook nie precyzuje, które zasady te posty miały naruszyć. Internauci używają tego hashtagu do dzielenia się wiadomościami o osobach, które nagle zmarły. Większość autorów zauważa, że ​​​​ci, którzy zmarli, byli w pełni “zaszczepieni na COVID-19” i sugerują możliwy związek jednego z drugim.

Teorie i marketing

Blokada prawdopodobnie ma związek z tym, iż Facebook zakazuje twierdzeń, że “szczepionki są toksyczne, niebezpieczne lub powodują autyzm” i ogranicza rozpowszechnianie “szokujących historii”. Jednym z przykładów takich historii na Facebooku jest “Uncovered: Zobacz 632 doniesienia osób, które zmarły w ciągu tygodnia od otrzymania nowej szczepionki przeciw COVID-19”.

Zablokowanie tego hashtagu jest najnowszym z wielu przykładów cenzurowania treści na Facebooku, które są krytyczne lub wywołują pytania. Facebook masowo cenzurował również treści podważające sens zakrywania twarzy, oraz sugestie, że “koronawirus pochodzi z laboratorium”. Ta polityka cenzury została nagle odwrócona po tym, jak administracja Bidena ogłosiła, że będzie “badać pochodzenie COVID”.

Facebook nie tylko masowo cenzuruje treści, które sprzeciwiają się lub kwestionują wytyczne rządowe i narrację medialną na temat COVID-19, ale także współpracował z CDC wspieraną przez firmę Pfizer w celu zwiększenia “przyjmowania szczepionek”. Utrzymywał bliskie relacje z amerykańskimi agencjami federalnymi w zakresie przesyłania wiadomości na ten temat.

Gigant technologiczny wcześniej używał blokowania hashtagów, np. #SaveTheChildren.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim the net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY