Atak odwetowy Amerykanów. Zginęło 4 syryjskich bojowników

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Strzelanina pod Pentagonem. Policja urządziła obławę na napastników

Pentagon - centrala amerykańskiego resortu obrony / fot. Canva

Czterech syryjskich bojowników zginęło, a siedem wyrzutni rakiet zostało zniszczonych – to efekt ataku sił USA na pozycje wspieranych przez Iran bojówek w północno-wschodniej Syrii.
  • W ostatnich godzinach Amerykanie przeprowadzili ostrzał rakietowy na pozycje syryjskich bojowników.
  • Był to odwet za wcześniejszy atak na amerykańskie placówki, w których ucierpiało 3 żołnierzy.
  • Natomiast jeszcze wcześniej Amerykanie ostrzelali infrastrukturę grup powiązanych z irańskim Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej.
  • Zobacz także: Oburzający pomysł szkockich polityków. Kara więzienia za protesty przeciwko aborcji

Amerykańskie dowództwo sił zbrojnych poinformowało o zabiciu czterech syryjskich bojowników. Nalot został przeprowadzony za pomocą śmigłowców bojowych AH-64 Apache, samolotów AC-130 i haubic M777.

Zareagujemy odpowiednio i proporcjonalnie na ataki na naszych żołnierzy. Żadna grupa nie będzie bezkarnie uderzać w naszych żołnierzy

– poinformował szef Dowództwa Centralnego sił Stanów Zjednoczonych gen. Michael Kurilla.

Atak nastąpił po tym jak wcześnie mający swoje powiązania z Iranem bojownicy przeprowadzili uderzenia rakietowe na dwie amerykańskie placówki w północno-wschodniej części Syrii. W jego wyniku lekkie obrażenia otrzymało trzech amerykańskich żołnierzy.

To z kolei była odpowiedź na amerykańskie naloty na infrastrukturę i składy broni grup powiązanych z irańskim Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej.

Decyzję o uderzeniu miał podjąć prezydent Joe Biden, by bronić i chronić siły USA od ataków, takich jak atak na amerykański garnizon w at-Tanf, stanowiący część misji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY