USA przeprowadziły nalot na Syrię

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pircyl

Prezydent Biden zarządził serię precyzyjnych uderzeń na wspierane przez Iran siły w Syrii.
  • Prezydent Biden zarządził precyzyjne uderzenia na infrastrukturę w Syrii.
  • Według płk Buccino miały one na celu obronę sił amerykańskich przed atakami.
  • “Uderzenia USA skierowane są na obiekty infrastrukturalne wykorzystywane przez grupy powiązane z irańskim Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej” – oświadczył.
  • Zobacz też: Piramidy w Polsce. Są starsze od tych w Egipcie

Nalot miał miejsce w syryjskim regionie Deir al-Zor, a celem była infrastruktura, jak się uważa, wykorzystywana przez organizacje powiązane z irańskim Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej.

Płk Józef Buccino, dyrektor ds. komunikacji w CENTCOM, powiedział w oświadczeniu:

Te precyzyjne uderzenia mają na celu obronę sił amerykańskich przed atakami, takimi jak te z 15 sierpnia na personel amerykański, dokonywane przez grupy wspierane przez Iran. Uderzenia USA skierowane są na obiekty infrastrukturalne wykorzystywane przez grupy powiązane z irańskim Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej.

“Zaatakowaliśmy, żeby nas nie zaatakowali”

15 sierpnia armia amerykańska zgłosiła atak na jedną z placówek w Syrii w pobliżu granicy z Tanf, ale twierdziła, że ​​nie ma doniesień o ofiarach. Gen. dyw. John Brennan, który dowodzi siłami amerykańskimi w Syrii, powiedział, że baza nie odniosła znacznych szkód w wyniku ataku. Jak donosi Washington Post, poprzednie ataki w tym regionie były powiązane z Iranem.

Buccino podkreślił, że wtorkowy nalot nie miał na celu eskalacji napięć w regionie, ale był raczej konieczny do ochrony sił amerykańskich. Nie wyjaśnił, jakie zagrożenie miał zneutralizować atak.

Dzisiejsze ataki były konieczne, aby bronić amerykańskiego personelu. Stany Zjednoczone podjęły proporcjonalne, celowe działania mające na celu ograniczenie ryzyka eskalacji i zminimalizowanie ryzyka ofiar.

Buccino kontynuował:

Stany Zjednoczone nie dążą do konfliktu, ale będą nadal podejmować niezbędne środki w celu ochrony naszego narodu. Prezydent nadał kierunek tym atakom zgodnie z jego upoważnieniem z Artykułu II, aby bronić personelu USA poprzez zakłócanie lub odstraszanie ataków grup wspieranych przez Iran.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Washington Examiner, Rmf24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY