Polska pomoc Ukrainie. Dworczyk: “Według szacunków Polacy przekazali 10 mld zł”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rząd szykuje ogromne rozdawnictwo na Ukrainie

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk / Fot. PAP/Darek Delmanowicz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przekazał, że polscy politycy otrzymują podziękowania od Ukraińców. Dotychczas Polacy indywidualnie przekazali 10 mld zł.
  • Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w rozmowie z “Polskim Radiem” podziękował Polakom za okazane wsparcie przy przyjmowaniu ukraińskich uchodźców.
  • Według niektórych szacunków Polacy wydali indywidualnie 10 mld zł na dary dla Ukraińców.
  • Przyznał, że polscy politycy otrzymują w trakcie odwiedzin Ukrainy podziękowania od władz i mieszkańców.
  • Nie ujawnił on jednak kwoty jaki polski rząd przeznaczył na pomoc socjalną.
  • Zobacz także: Dziwne wpisy na Facebooku. Znamy powód

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski zaczęły napływać setki tysięcy uchodźców zza wschodniej granicy. Polskie społeczeństwo pokazało niezwykłą solidarność w trudnym dla Ukraińców momencie, otwierając przed nimi drzwi swoich domów, dając im pracę, a także wspomagając walczących na froncie ukraińskich mężczyzn.

W rozmowie z Polskim Radiem szef kancelarii premiera Michał Dworczyk został zapytany o przypuszczalną wartość pomocy Ukrainie.

Polskie społeczeństwo solidarnie wspiera Ukrainę, przyjmując uchodźców w Polsce i wysyłając dary. Czytałem analizy, które mówią, że indywidualne osoby wsparły Ukrainę kwotą ponad 10 mld zł. Politycy polscy wszędzie na Ukrainie otrzymują słowa podziękowania za wsparcie

– powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Jak dodał, rząd przekazał także sporą pulę pieniędzy na pomoc socjalną dla Ukraińców, którzy przyjechali do Polski. Dziennik “Fakt” podkreślił jednak, że zapytano ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji, o jaką dokładnie sumę chodzi, lecz na ten moment nie otrzymano jeszcze odpowiedzi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

fakt.pl, tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY