Niemcy: Miał być afrykański festiwal, a była bitwa na kamienie i noże. 30 rannych

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zamieszki

Zamieszki / Fot. Twitter

Walka wybuchła między rywalizującymi grupami erytrejskimi na afrykańskim festiwalu w Niemczech.
  • W centrum niemieckiego miasta Gießen w sobotni wieczór odbyć się miał afrykański festiwal.
  • Początkowo przed halą protestowali kontrdemonstranci, w tym około 200 młodych ludzi.
  • Chwilę później niektórzy z nich pokonali ogrodzenia ochronne i zaatakowali teren.
  • Napastnicy, którzy przybyli z Erytrei, użyli żelaznych sztab, noży, kijów i kamieni przeciwko robotnikom festiwalowym, a także policji, która była obecna, aby chronić wydarzenie.
  • Zobacz też: Ukraina będzie karać ludzi za przyjmowanie od Rosjan pomocy humanitarnej

Kilku uzbrojonych imigrantów z afrykańskiej Erytrei zaatakowało i zraniło funkcjonariuszy policji i pomocników podczas festiwalu zaplanowanego na weekend w Gießen w środkowych Niemczech. Wynik: 30 rannych.

Osoby uzbrojone w noże, kamienie i pałki zebrały się tuż przed rozpoczęciem festiwalu, który miał odbyć się w centru miasta w sobotni wieczór. Zarzuca się, że wydarzenie to jest świętem reżimu wojskowego w Erytrei.

“Inna kultura” czy brak kultury?

Początkowo przed halą protestowali kontrdemonstranci, w tym około 200 młodych ludzi. Chwilę później niektórzy z nich pokonali ogrodzenia ochronne i zaatakowali teren. Napastnicy, którzy przybyli z Erytrei, użyli żelaznych sztab, noży, kijów i kamieni przeciwko robotnikom festiwalowym, a także policji, która była obecna, aby chronić wydarzenie. Oficerowie walczyli pałkami i gazem pieprzowym. Siedmiu policjantów odniosło drobne obrażenia.

Policji udało się rozpędzić zamieszki, tymczasowo aresztować napastników i zabezpieczyć na miejscu różną broń, w tym noże i żelazne pręty. Nieco później przybyli ratownicy, którzy zostali wezwani, aby zapewnić opiekę medyczną rannym.

Erytrejski festiwal został odwołany nakazem policji. Nawet w okresie poprzedzającym wydarzenie toczyły się dyskusje na temat tego, czy impreza powinna się odbyć. Erytrejczycy na wygnaniu, będący w opozycji do wojskowego rządu w tym afrykańskim kraju, na próżno próbowali z góry zakazać festiwalu kulturalnego przez niemiecki sąd. Argumentowali w sądzie, że autorytarna dyktatura wojskowa w północno-wschodniej Afryce wykorzystuje festiwal do zbierania datków w Niemczech.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY