Hernik: Postawienie przed sądem Trumpa nie będzie trudne [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Hernik

Jan Hernik / Fot. Jan Hernik

"Głównym celem Demokratów była i jest próba wykluczenia Trumpa z życia publicznego" - mówił w Dniu na żywo w MN Jan Hernik, analityk Warsaw Institute.

Zobacz także: Polska służba zdrowia za słaba dla Ukraińców? “Wspólnie podjęliśmy decyzję o powrocie”

Dlaczego Trump wyniósł tajne dokumenty?

“Ciężko powiedzieć. Jest to temat, który w najbliższych dniach będzie szeroko komentowany. Te dokumenty nie powinny być wynoszone z Białego Domu, czy z oficjalnych instytucji rządowych. FBI ma za zadanie wyjaśnić, po co były te dokumenty i co tam dokładnie jest. Główny zarzut to doprowadzenie do niebezpieczeństwa przejęcia tych dokumentów przez obcy wywiad. Wg. procedur amerykańskich sam przegląd tych dokumentów powinny być przeglądane w specjalnych miejscach, nie poza instytucjami rządowymi i gronem osób, które są za nie odpowiedzialne” – mówił Hernik.

Antysystemowy Trump

“Śledztwo trwa. Z rezydencji Mar-a-Lago zostało wyniesionych 26 kartonów dokumentów, możliwe że istnieją kolejne dokumenty, o których nie wiemy. Widać, że cały establishment rzuca wyzwanie Trumpowi. Większość mediów stało i stoi w bardzo mocnej opozycji do Trumpa. Część Partii Republikańskiej również stoi w opozycji do Trumpa. Widzimy jednak kolejny wzrost poparcia Trumpa, możliwe że pierwsze w historii przeszukanie domu byłego prezydenta przez FBI uwiarygodniło jeszcze bardziej Trumpa w oczach jego elektoratu. Musimy pamiętać, że główny elektorat to są ludzie antysystemowi, a Trump jest dla nich uosobieniem tego antysystemu. Ta sytuacja pokazała, że on musi być dobry, musi chcieć dobrze dla nich i dla Stanów, skoro tak bardzo go ten establishment zwalcza” – komentował gość MN.

Proces Trumpa?

“Postawienie przed sądem Trumpa nie będzie trudne, dlatego że mamy do czynienia z zawłaszczeniem tajnych dokumentów państwowych, na co jest kilka paragrafów w amerykańskim systemie prawnym. Prędzej czy później ta sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Głównym celem Demokratów była i jest próba wykluczenia Trumpa z życia publicznego” – podsumował analityk Warsaw Institute.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY