Rzecznik MSZ Chin publikuje mocny mem o polityce USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijan

Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijan / Fot. Twitter

Każdy potrzebuje jasnego zrozumienia siebie. Podobnie naród - napisał Zhao Lijian.
  • Zhao Lijian od 2020 roku piastuje urząd rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej.
  • Wiele jego wypowiedzi uznano za kontrowersyjne. Mimo iż Twitter jest zablokowany w Chinach, polityk z niego korzysta.
  • Opublikował niedawno mem dotyczący polityki rządów USA.
  • Zobacz też: Światowe Forum Ekonomiczne o wszczepianiu dzieciom mikroczipów

Zhao Lijian od 2020 roku piastuje urząd rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej. Wiele jego wypowiedzi uznano za kontrowersyjne. Mimo iż Twitter jest zablokowany w Chinach, polityk z niego korzysta.

5 marca 2020 r. Zhao wygłosił konferencję prasową w Pekinie i odpowiedział na żądanie amerykańskiego dziennikarza, aby Chińczycy “formalnie przeprosili za nową pandemię koronawirusa”. Zhao stwierdził, że to żądanie jest absurdalne. Dodał:

Wybuch grypy H1N1 w Stanach Zjednoczonych w 2009 roku rozprzestrzenił się na 214 krajów i regionów i zabił co najmniej 18 449 osób w tamtym roku. Czy ktoś poprosił Stany Zjednoczone o przeprosiny?

Lijian uważa także, Stany Zjednoczone, będące winowajcą i głównym inicjatorem kryzysu na Ukrainie, doprowadziły NATO do zaangażowania się w ekspansję na wschód, a niemal podwojenie liczby członków NATO przyparło Rosję do muru.

Mem

Polityk napisał na Twitterze:

Każdy potrzebuje jasnego zrozumienia siebie. Podobnie naród.

Opublikował przy tym obrazek z napisem “Ameryka” i kolekcją zdjęć z podpisami. Przykładowo nad “Co Japonia myśli, że robię” widnieje grzyb atomowy. Fotografie przedstawiające ruiny, pożary i wybuchy zostały opatrzone dopiskami dotyczącymi Korei, Wietnamu, Iraku, Pakistanu, Jugosławii oraz Afganistanu.

Pod zdjęciem przedstawiającym postać Supermana widnieje napis “Co ja myślę, że robię”. Ostatni dopisek głosi: “Co naprawdę robię”, i znajduje się pod zdjęciem płonących wieżowców World Trade Center.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Wikipedia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY