Prezydent Serbii: Ocalimy nasz naród od pogromów, jeśli NATO nie będzie chciało tego zrobić

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Serbii Aleksandar Vučić

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić / Fot. Vucic.rs

Oznajmił ponadto, iż rząd Kosowa chciał "ostatecznego usunięcia narodu serbskiego z Kosowa".
  • Prezydent Serbii zapowiedział, że jeśli NATO nie będzie “wykonywało swojej pracy” w Kosowie, Serbia podejmie odpowiednie działania, by chronić swój naród w separatystycznej prowincji.
  • Przemówienie było następstwem załamania się rozmów między przywódcami Serbii i Kosowa.
  • Mediatorami ich była Unia Europejska.
  • Zobacz też: Amerykanie uciekają przed inflacją… do Meksyku

Prezydent Serbii Aleksandar Vuczić wezwał w niedzielę NATO do “wykonywania swojej roboty” w Kosowie, bo inaczej Serbia podejmie działania, by chronić swój naród w separatystycznej prowincji.

Przemówienie telewizyjne do swojego narodu wygłoszone przez prezydenta było następstwem załamania się rozmów politycznych między przywódcami Serbii i Kosowa na początku tego tygodnia, w których mediatorami była Unia Europejska.

Nie mamy dokąd pójść, jesteśmy osaczeni. Uratujemy nasz naród od prześladowań i pogromów, jeśli NATO nie będzie chciało tego zrobić.

Vuczić twierdził również, że kosowskie albańskie “gangi” muszą zostać powstrzymane przed wkraczaniem do północnego Kosowa, gdzie mieszka większość tamtejszych Serbów. Oznajmił ponadto, iż rząd Kosowa chciał “ostatecznego usunięcia narodu serbskiego z Kosowa”.

Serbia, Kosowo, NATO

Po upadku rozmów, w których pośredniczy UE, “siły pokojowe” NATO w Kosowie zostały rozmieszczone na głównych drogach na północy, mówiąc, że są gotowe chronić swobodę przemieszczania się dla wszystkich stron.

Napięcia między Serbią a Kosowem wzrosły ponownie w zeszłym miesiącu, kiedy rząd Kosowa kierowany przez premiera Albina Kurtiego oświadczył, że serbskie dokumenty tożsamości i tablice rejestracyjne pojazdów nie będą już ważne na terytorium Kosowa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Breitbart News, Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY