Intel Polska dopuszcza się dyskryminacji na tle narodowościowym

skandal
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Intel

Intel / Fot. Twitter

Nie tylko uczelnie i skansen w Olsztynku prowadzi segregację na tle narodowościowym. Do tej listy dołączyła firma Intel Polska.
  • “Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.
  • W ramach owego programu studentki o narodowości polskiej otrzymają 25 stypendiów po 12 tysięcy złotych brutto.
  • Z kolei studentki o narodowości ukraińskiej otrzymają 50 stypendiów po 20 tysięcy złotych brutto.
  • Zobacz też: Rosja od trzech miesięcy głównym dostawcą ropy do Chin

Nie tylko Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku dyskryminuje ludzi ze względu na ich narodowość (tam bowiem bilet dla osoby o narodowości polskiej kosztował 20 zł, a dla osoby o narodowości ukraińskiej – złotówkę). Segregacji dopuszcza się również firma Intel Polska.

“Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.

Segregacja na tle narodowościowym

Jak widać, stypendia dotyczą wyłącznie dziewcząt. Na stronie internetowej w wersji kierowanej do zainteresowanych Polek znajdujemy informację, że studentki otrzymają 25 stypendiów po 12.000 brutto.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zaprosimy również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

Gdy jednak wejdziemy na regulamin w wersji kierowanej do imigrantek z Ukrainy, znajdziemy informację, że te studentki otrzymają 50 stypendiów po 20.000 brutto.

Uczestniczkami Programu ma być 50 Ukrainek, które studiują na jednej z polskich uczelni, na jednym z wybranych kierunków (lista) i przejdą proces rekrutacji. Program stypendialny „Nowe Technologie dla Kobiet – Ukraina” składa się z (…) rocznego stypendium finansowego w wysokości 20 000 zł brutto

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY