Szef górniczej Solidarności: Politycy Zjednoczonej Prawicy nie robią nic w sprawie węgla

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szef górniczej "Solidarności" Bogusław Hutek

Szef górniczej "Solidarności" Bogusław Hutek / Fot. PAP/Tomasz Wiktor. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jeszcze niedawno politycy, w tym sam prezes PiSu, Jarosław Kaczyński, zapewniali, że "węgiel to przyszłość polskiego przemysłu".

Bogusław Hutek, przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ “Solidarność”, wystąpił w czwartek na antenie Radia Maryja. Krytykował działania – czy raczej, według jego słów – brak działań ze strony polskiego rządu w sprawie wydobycia węgla.

Chcielibyśmy, żeby wrócono do węgla, natomiast nie ma takiej woli ze strony rządzących. Nie wiem, dlaczego tak jest. Czasami ręce opadają, jak się rozmawia z politykami.

Minister Anna Moskwa uspokajała Polaków, że węgla na zimę nam nie braknie. Bogusław Hutek stwierdza jednak:

Nie wiem, skąd miałby być ten węgiel. My – tak jak mówiłem wcześniej – nie jesteśmy w stanie wydobyć więcej węgla ponad to, co wydobywamy. Na przyszły rok (jeżeli byłyby jakieś inwestycje) to może trochę więcej, ale – jak widać – ze strony rządzących nie ma żadnych decyzji.

“Nie ma woli ze strony rządzących”

Wspomniał, iż przedstawiciele górników nie jeden raz prowadzili rozmowy z rządem (włącznie z samym premierem Morawieckim), lecz nie zaowocowało to działaniami, a jedynie deklaracjami bez pokrycia.

Politycy Zjednoczonej Prawicy, obojętnie co by nie mówili, nie robią nic, żeby te słowa zamienić w czyn.

Hutek wyznał, że chciałby, żeby wrócono do węgla, lecz nie ma takiej woli ze strony rządzących.

Nie wiem, dlaczego tak jest i o co tu chodzi. Czasami ręce opadają, jak się rozmawia z politykami. Dopóki nie ma żadnych decyzji, to będziemy się domagać notyfikowania umowy, którą podpisaliśmy z tego względu, że jakby Zjednoczona Prawica przegrała wybory, to ci następni, co przyjdą, będą nas chcieli zlikwidować w 10 lat, a może nawet szybciej.

Gość audycji przypomniał, jak jeszcze niedawno politycy “Zjednoczonej Prawicy”, w tym sam prezes “Prawa i Sprawiedliwości”, Jarosław Kaczyński, zapewniali, że “węgiel to przyszłość polskiego przemysłu”, stosując krytykę wobec zamykania kopalń przez poprzedni rząd. Radio Maryja pisze:

Teraz działania polityków partii rządzącej stanowią odwrotność tych zapewnień.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY