KGHM wstrzymał zrzut słonej wody do Odry 10 sierpnia. Piotr Borys: Należy to wyjaśnić!

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Skażenie wody na Odrze. MON wysyła wojsko

Skażenie wody na Odrze / Fot. PAP/Lech Muszyński. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Polityk Platformy Obywatelskiej oznajmił, że nikt z PGW Wody Polskie, wiedząc co się dzieje z rzeką, nie poprosił o wstrzymanie zrzutu solanki.
  • Między 29 lipca a 10 sierpnia do Odry trafiała słona woda z flotacji rud i kopalni.
  • Poseł Piotr Borys pyta: “Dlaczego Wody Polskie nie poprosiły o to, żeby czasowo wstrzymać zrzut wody?”.
  • Polityk zapowiedział skontrolowanie Wód Polskich.
  • Zobacz też: Modyfikacja pogody. Chińczycy walczą z suszą

Nie znamy ilości słonej wody z flotacji rud i kopalni, jakie trafiły w okresie od 29 lipca do 10 sierpnia do Odry w Głogowie ze zbiornika Żelazny Most Zakładu Hydrotechnicznego. Zbiornik ten należy do Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi. Poseł Piotr Borys mówi, że należy to wyjaśnić.

Polityk Platformy Obywatelskiej oznajmił, że nikt z PGW Wody Polskie, wiedząc co się dzieje z rzeką, nie poprosił o wstrzymanie zrzutu solanki.

Nikt nie zadzwonił i nie zarządził kryzysem! Czy słona woda mogła mieć dodatkowy wpływ na katastrofę w Odrze? Tego nie wiemy. Należy to wyjaśnić! 

Borys zwrócił uwagę na fakt, iż Głogów niemal graniczy z województwem lubuskim. Zasugerował, że zasolenie wody mogło mieć wpływ na katastrofę w rzece. Dodał, że KGHM posiada pozwolenia prawne na te zrzuty, lecz w połączeniu z niskim poziomem wody, wysoką temperaturą, zatruciem innymi substancjami zasolona woda może być szczególnie szkodliwa.

“Będziemy żądali wyjaśnień”

Dlaczego Wody Polskie nie poprosiły o to, żeby czasowo wstrzymać zrzut wody? Ta woda płynęła do rzeki między 29 lipca a 10 sierpnia.

10 sierpnia KGHM wstrzymał prewencyjnie zrzut słonej wody do Odry.

Będziemy żądali wyjaśnień, skontrolujemy Wody Polskie. Dzisiaj Prokuratura zabezpieczyła całą dokumentację Zakładu Hydrotechnicznego. Będziemy sprawdzali dokładne przyczyny katastrofy w Odrze i czy słona woda z KGHM mogła się przyczynić jako jeden z czynników do tej strasznej sytuacji jaka ma miejsce w rzece.

Co dalej będzie, zobaczymy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Miedziowe.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY