Badacze: Obecność ONZ w DRK koreluje ze zwiększonymi wskaźnikami handlu ludźmi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga ONZ

Flaga Organizacji Narodów Zjednoczonych / Fot. Pixabay

Zespół badawczy zaobserwował, że obecność personelu ONZ w Demokratycznej Republice Konga koreluje ze zwiększonymi wskaźnikami handlu ludźmi.
  • Naukowcy opublikowali badanie oparte na 2858 wywiadach z Kongijczykami.
  • Chodzi o gwałty ze strony “sił pokojowych” ONZ.
  • Zespół badawczy zaobserwował, że obecność personelu ONZ w Demokratycznej Republice Konga koreluje ze zwiększonymi wskaźnikami handlu ludźmi.
  • Zobacz też: Tanie paliwo? Zobacz, gdzie kupisz go za najniższą cenę

Zespół naukowców finansowany przez brytyjski Uniwersytet w Birmingham i rząd kanadyjski opublikował 9 sierpnia badanie “oparte na 2858 wywiadach z członkami społeczności kongijskiej, w tym 60 wywiadach pogłębionych z ofiarami niewłaściwego zachowania seksualnego, które poczęły dzieci z siłami pokojowymi, oraz 35 wywiadów z dziećmi, które w rezultacie się urodziły”.

16-letnia kongijska dziewczyna podczas wywiadu powiedziała badaczom, że była w wieku dziesięciu lat, kiedy zaszła w ciążę z siłami pokojowymi ONZ.

Byłam bardzo młoda – miałam zaledwie dziesięć lat. Zorientowałem się później, że zostałam wyprzedana przez ciotkę. Mężczyźni kupowali piwo w pubie, żeby się nim ze mną podzielić. Kiedy byłam pijana, gwałcili mnie. Każdego ranka ciocia dawała mi mleko, chleb, jedzenie i wodę, żebym odzyskała całą utraconą energię

Badania zespołu trwały od 2018 r. do początku sierpnia 2022 r. i “obejmują personel ONZ z 12 krajów, z których większość pochodziła z Tanzanii i RPA. Matki powiedziały, że ci nieobecni ojcowie pełnili różne funkcje, od żołnierzy, oficerów i pilotów po kierowców, kucharzy, lekarzy i fotografów”.

Słyszeliśmy wiele relacji o zgwałceniu dziewcząt i kobiet przez jednego lub więcej członków sił pokojowych, czasami podczas błagania o pomoc humanitarną. Jedna z uczestniczek […] powiedziała, że ​​została zgwałcona zbiorowo przez personel sił pokojowych ONZ w wieku 13 lat.

Korelacja

Zespół badawczy zaobserwował, że obecność personelu ONZ w Demokratycznej Republice Konga koreluje ze zwiększonymi wskaźnikami handlu ludźmi w celach gwałtów na obszarach rozmieszczenia, w tym szczególnie odrażającym zjawiskiem prostytucji dziecięcej z udziałem dziewczynek w wieku sześciu lat, znanym potocznie jako “kidigo usharatis” lub „małe prostytutki” w języku kongijskim.

Obecność sił pokojowych [ONZ] [w DRK] była wielokrotnie kojarzona z gwałtownym wzrostem handlu ludźmi w celach seksualnych i domów publicznych w pobliżu baz wojskowych, prostytucją dziecięcą, wymianą seksu na towary lub żywność, tworzeniem i dystrybucją filmów pornograficznych, rosnącym nękaniem (…) oraz rozprzestrzenianiem się chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak HIV.

ONZ utrzymuje misję pokojową w DRK od 1999 roku. Międzynarodowa agencja zdrowia publicznego ONZ, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), opublikowała raport przygotowany przez powołaną przez WHO niezależną komisję we wrześniu 2021 r., ujawniający powszechne gwałty na mieszkańcach przez co najmniej co najmniej 21 pracowników WHO w DRK od sierpnia 2018 r. do czerwca 2020 r. Pracownicy WHO dopuścili się gwałtów podczas pobytu we wschodniej DRK, mającego oficjalnie na celu “pomoc miejscowej ludności w walce z epidemią eboli”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Breitbart News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY