Scholz będzie rozmawiał z Putinem. Wyjawił swoje powody

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Olaf Scholz

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz / fot. PAP/EPA/SEAN GALLUP / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wyjawił powód, dla którego zamierza podtrzymywać kontakt z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Jego zdaniem nie należy przerywać kontaktów dopóki wojna na Ukrainie się nie skończy. Tłumaczył to m.in. przedstawianiem Putinowi zachodniego poglądu na sytuację.

Szef niemieckiego rządu Olaf Scholz podkreślił potrzebę kontynuowania dialogu z rosyjskim przywódcą. Scholz opowiedział się za strategią bezpośredniej komunikacji z Putinem, mówiąc, że musi znać stanowisko Zachodu.

Kanclerz wyjaśnił, że podtrzymanie dialogu w czasie kryzysu jest bardzo ważne. Niemiecki przywódca dodał, że zależy mu na tym, by Putin otrzymał wiadomość od przedstawiciela państw zachodnich i poczuł odpowiedzialność za wojnę na Ukrainie.

Moje jasne przesłanie dla Putina jest takie, że jego strategia dla Ukrainy nie zadziała. Oczywiście nie oznacza to, że Rosja od czasu do czasu zmienia kurs. Ale Putin powinien wiedzieć, czego od niego wymagamy. Dlatego jestem przekonany, że dialog z prezydentem Rosji musi być kontynuowany

– podkreślił kanclerz Niemiec.

Nie ukrywał przy tym, że zależy mu na normalizacji stosunków z Rosją.

Dopóki Rosja nie zawrze pokoju na rozsądnych warunkach, nie widzę możliwości, żeby nawet zacząć myśleć o normalizacji

– wyjaśnił Olaf Scholz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY