“Naukowcy”: Większa otyłość wśród dzieci to rezultat… globalnego ocieplenia! [+WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dzieci na placu zabaw

Dzieci na placu zabaw / Fot. Wikimedia Commons

Ciepło ma zniechęcać dzieci do zabawy na podwórku, a nawet może stanowić niebezpieczeństwo. Stąd wg "badaczy" ich otyłość.
  • Jeśli powstanie kiedyś lista najgłupszych “odkryć naukowych”, proszę nie zapomnieć o tej.
  • Otóż według nowego “badania” przyczyną otyłości wśród dzieci jest… ciepło.
  • Mityczne “globalne ocieplenie klimatu” ma rzekomo sprawiać, że dzieci wolą spędzać czas pod dachem.
  • Zobacz też: Rządowy projekt: Więcej punktów karnych dla kierowców. Za co i ile?

Nie tylko niedobory musztardy we Francji są wskazywane jako rezultat “zmian klimatycznych”. “Badanie” opublikowane w czasopiśmie Temperature twierdzi, że przegrzewająca się ziemia powoduje, że więcej dzieci zostaje w domach, więcej je i ogólnie jest mniej aktywnych.

“To nie hamburgery, to słońce!”

“Odkrycia” zostały omówione przez CBS Mornings, które zauważyło, że prawie jedna trzecia dzieci jest mniej sprawna niż pokolenie temu. Główny “argument” dotyczy większego ciepła, które zniechęca dzieci do zabawy na podwórku, a nawet może stanowić niebezpieczeństwo.

Nowe badanie wykazało, że dzisiejsze dzieci są o 30% mniej sprawne fizycznie niż ich rodzice w ich wieku. Badanie wskazuje, że zmiany klimatyczne i rosnące temperatury wpływają na otyłość u dzieci, ponieważ dzieci spędzają mniej czasu na ćwiczeniach na świeżym powietrzu.

Krytycy zauważyli, że “badanie” wykorzystuje statystyki zarejestrowane podczas covidowych lockdownów, i jako takie może być wypaczone.

Jeden z internautów skomentował powyższy materiał:

Bawiłem się na zewnątrz w temperaturze 90 stopni [Fahrenheita, to ok. 32 st. Celsjusza], kiedy byłem dzieckiem. Napiłem się z węża [ogrodowego] i pojechałem rowerem. To, czego nie miałem, to telefon komórkowy z TikTokiem i grami wideo.

Cóż do tego dodać?

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

News Punch, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY