Floryda. Sąd stanął po stronie nienarodzonego dziecka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dziecko poczęte.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Sędzia na Florydzie w Stanach Zjednoczonych uznała, że 16-latka w ciąży nie może mieć przeprowadzonej aborcji, ze względu na to, że nie jest wystarczająco dojrzała. Osierocona nastolatka musiała ubiegać się o zgodę na przerwanie ciąży musiała w sądzie.
  • Na Florydzie sąd niższej instancji wydał orzeczenie ws. prośby 16-letniej dziewczyny.
  • Jako, że jest sierotą, aby dokonać aborcji musiała się ona ubiegać o zgodę sądu.
  • Jednakże sędzia Scott Makar zważywszy na jej wiek uznał, że nie jest wystarczająco dojrzała, by mogła otrzymać prawo do zabicia dziecka.
  • Decyzja została zaskarżona do sądu apelacyjnego na Florydzie, lecz tam wyrok został podtrzymany przez sędzie Jennifer J. Frydrychowicz.
  • Zobacz także: Brytyjskie wojsko nie chce białych żołnierzy? Jest odpowiedź RAF-u

Portal Fox News przekazał, że sąd apelacyjny na Florydzie podtrzymał w poniedziałek orzeczenie sądu niższej instancji zabraniające nastolatce na przeprowadzenie aborcji. Wyrok podtrzymujący wydała sędzia Jennifer J. Frydrychowicz. 16-latka, która w dokumentacji sądowej została określona jako Jane Doe 22-B, nie ma rodziców i w sądzie ubiegała się z zwolnienie z wymaganego przez prawo stanowe pozwolenia na przerwanie ciąży.

Nieodpowiedzialna 16-latka chciała zamordować dziecko

Jak wynika z dokumentacji, 16-latka przyznała, że nie jest gotowa na posiadanie dziecka, nie pracuje, wciąż się uczy, a ojciec dziecka nie jest w stanie jej pomóc. Dziewczyna mieszka z krewnym, ma również wyznaczonego opiekuna prawnego, który popiera jej decyzję o usunięciu ciąży. 

W 10 tygodniu ciąży 16-latka wystąpiła do sądu o zgodę na przeprowadzenie aborcji. Jak wskazała w uzasadnieniu, czuje się w pełni dojrzała, by podjąć taką decyzję. Sąd jednak stanął po stronie nienarodzonego dziecka, które uchronił przed niechybną śmiercią. W orzeczeniu podkreślono, że nastolatka nie jest dojrzała, aby podejmować takie decyzje. Może jeszcze zostać ona zaskarżona i na nowo rozpatrzona w innym terminie. 

W osobnej opinii sędzia Scott Makar zaznaczył, że nastolatka niedawno przeżyła śmierć bliskiego przyjaciela.

Małoletnia w pewnym momencie, była otwarta na posiadanie dziecka, po czym zmieniła zdanie po tym, jak rozważyła zdolności opieki nad dzieckiem w obecnej sytuacji życiowej

– podkreślił sędzia Scott Makar.

Jego zdaniem, sąd dał nastolatce więcej czasu na głębsze zrozumienie konsekwencji usunięcia ciąży.

Zgodnie z nowym stanowym prawem aborcyjnym, zabiegu nie można przeprowadzić po rozpoczęciu 15 tygodnia ciąży. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

foxnews.com, polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY