70% lubuskiego odcinka Odry oczyszczone

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Śnięte ryby w Odrze

Śnięte ryby w Odrze / Fot. PAP/Leszek Muszyński. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Na pewno odcinek lubuski będzie wyczyszczony do końca - zapewnił Władysław Dajczak, lubuski wojewoda.

Władysław Dajczak, wojewoda lubuski, ogłosił, że większa część tamtejszego odcinka Odry została posprzątana z rybich trucheł. Przemawiając na konferencji prasowej oznajmił, iż następne działania zależą od decyzji “ministerstwa środowiska”.

Wojewoda wspomniał o około 70 kilometrach pozostałych do oczyszczenia z rybich szczątków.

70 proc. lubuskiego odcinka Odry zostało uprzątnięte ze śniętych ryb, czyli zostało nam ok. 70 km i na pewno odcinek lubuski będzie wyczyszczony do końca.

Praca całodobowa

Dajczak zwrócił uwagę na pracę wykonywaną przez “służby związane z ochroną środowiska, sanepid i weterynaria”, która ma charakter całodobowy.

Nasze służby związane z ochroną środowiska, sanepid i weterynaria działają w tej chwili całodobowo i takie działania będziemy dalej prowadzili.

Oznajmił także:

Natomiast co będzie dalej z naszymi działaniami? One będą zależne od tego, jakie będziemy mieli dyspozycje, ustalenia z Ministerstwem Środowiska.

Na 22 zbadane we wtorek ujęcia wody w pobliżu Odry w żadnym nie stwierdzono przekroczenia norm niebezpiecznych pierwiastków.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY