Francja: Kościoły chronione przez uzbrojonych policjantów w Święto Wniebowzięcia NMP

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Władze francuskie postanowiły w tegoroczne Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny chronić katolików idących na Mszę świętą.

W przeddzień Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w niedzielę 14 sierpnia portal The Atlantic opublikował artykuł, w którym nazwano różaniec “bronią ekstremistów gorszą od bombardowań”. Autor tego artykułu jest pracownikiem “Centrum Edukacji o Holokauście” w Kanadzie. Tego samego dnia proboszcz Oscar Benavidez z Nikaragui został aresztowany.

Władze francuskie postanowiły w tegoroczne Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny chronić katolików idących na Mszę świętą.

W oświadczeniu na Twitterze francuska policja napisała:

Aby zapewnić spokój obchodów Wniebowzięcia, policja została rozmieszczona wokół miejsc kultu podczas nabożeństw.

Żołnierze przed kościołem

Sytuacja jest podobna jak podczas ostatnich Świąt Bożego Narodzenia, kiedy podobne sceny wstrząsnęły światem. Na poniższym nagraniu widać, jak francuscy katolicy opuszczają Mszę Pasterską pod ochroną uzbrojonych żołnierzy.

Dzieje się tak po wielu incydentach w ostatnich latach, w tym ścinaniu głów księży i ​​świeckich oraz podpalaniu kościołów. W zeszłym roku w Kanadzie spalono 100 kościołów po tym, jak kanadyjscy dziennikarze rozpowszechnili teorię spiskową o masowym grobie (którą później obalili), aby ukryć swoją rolę w tak zwanym “Sixties Scoop”, akcji, w której brano udział w zabieraniu rdzennych dzieci i zmuszaniu ich do kultury anglosaskiej, aż do lat 90. XX wieku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Catholic Arena

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY