Zatrucie Odry. Premier podjął radykalne decyzje. “Reakcja służb powinna być szybsza”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Śnięte ryby w Odrze

Śnięte ryby w Odrze / Fot. PAP/Leszek Muszyński. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Premier Mateusz Morawiecki po fali negatywnych komentarzy postanowił zdymisjonować szefa Wód Polskich oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Zdaniem szefa polskiego rządu reakcja służb była zdecydowanie za wolna.
  • Premier Mateusz Morawiecki bardzo osobiście przyjął informację o skażeniu Odry i katastrofie naturalnej.
  • W piątek postanowił on zdymisjonować szefa Wód Polskich Przemysława Dacę oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.
  • Jego zdaniem odpowiednie służby zareagowały zbyt opieszale na alarmujący stan wód.
  • Zobacz także: Morawiecki w „Die Welt”: UE to nie demokracja, ale oligarchia

Premier Mateusz Morawiecki po zapoznaniu z głosami krytyki podjął decyzję o dymisji Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka oraz szefa Wód Polskich Przemysława Dacę. Zdaniem szefa polskiego rządu, służby powinny szybciej zareagować na sytuację.

Podzielam obawy i oburzenie związane z zatruciem Odry. Tej sytuacji w żaden sposób nie można było przewidzieć, ale reakcja odpowiednich służb mogła nastąpić szybciej. Podjąłem decyzję o natychmiastowej dymisji: szefa Wód Polskich P.Dacy oraz GIOŚ M.Mistrzaka

– poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca jeszcze w ostatnią środę, czyli kiedy media nagłośniły temat masowego śnięcia ryb w Odrze, a rządzący zaczęli dostrzegać problem, mówił: “parametry biologiczne nie są jeszcze takie krytyczne”, by już następnego dnia stwierdzić, że to “gigantyczna i bulwersująca katastrofa ekologiczna”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY