Konfederacja krytycznie o postepowaniu ws. zanieczyszczenia Odry [+WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Poseł Kamiński nad Odrą

Poseł Krystian Kamiński nad Odrą / Fot. Twitter

Minęło kilkanaście dni, i ani instytuty środowiska, ani Wody Polskie nie ustaliły, co to za trucizna, skąd się wzięła - powiedział.
  • Poseł Krystian Kamiński z Ruchu Narodowego opublikował nagranie znad skażonej Odry.
  • Zwrócił uwagę, że wyławianiem ton śniętych ryb zajmowali się wędkarze, ludzie dobrej woli i nie było tam żadnych “ekoaktywistów”, czy członków Greenpeace.
  • Kamiński skrytykował Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Wody Polskie za to, że pomimo upływu kilkunastu dni nie są w stanie ustalić pochodzenia trucizny ani sprawcy zatrucia.
  • Zobacz też: Katastrofa ekologiczna na Odrze. Lubuskie chce wprowadzić stan klęski żywiołowej

Krystian Kamiński z Ruchu Narodowego (jednocześnie Konfederacji) opublikował nagranie znad skażonej rtęcią Odry. Poseł zwraca uwagę, że wyławianiem ton śniętych ryb zajmowali się wędkarze, ludzie dobrej woli, i nie było tam żadnych “ekoaktywistów”, czy członków Greenpeace.

Pewnie dlatego, że nie można na tym zarobić pieniędzy.

Kamiński przypomina, iż już 26 lipca były pierwsze sygnały o zanieczyszczeniu rzeki.

Minęło kilkanaście dni, i ani instytuty środowiska, ani Wody Polskie nie ustaliły, co to za trucizna, skąd się wzięła.

“Dożywocie”

Polityk oznajmił, iż według niego jest to sytuacja niedopuszczalna. Dodał, że polskie służby powinny działać bardziej zdecydowanie, by dowiedzieć się, kto jest za nią odpowiedzialny.

Za taką zbrodnię przeciwko środowisku i sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego powinna być kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Profil Konfederacji na Twitterze zapytał, czy państwo polskie jest w stanie pociągnąć do odpowiedzialności przynajmniej za tak skandaliczną sytuację. Kamiński pisze:

Z Odry wyławiane są tony martwych ryb. Problem narasta co najmniej od 26 lipca i pomimo upływu kilkunastu dni rządowe służby nie są w stanie ustalić pochodzenia trucizny ani sprawcy zatrucia. Czyli właściwie po co są WIOŚ i Wody Polskie?

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY