Apple chce, by tajwańscy dostawcy technologii zmienili oznaczenie na swoich produktach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
"Wyprodukowano w Chinach"

"Wyprodukowano w Chinach" / Fot. Flickr

Wg Apple jakiekolwiek opóźnienia z wyspy mogą poważnie wpłynąć na wydanie nadchodzącego iPhone'a 14, który ma premierę tej jesieni.
  • Chiński rząd w Pekinie nie uznaje niepodległości Tajwanu i postrzega wyspę jako część swojego terytorium.
  • Firma technologiczna Apple wezwała tajwańskich producentów do zmiany oznakowania swoich produktów zgodnie z chińskimi przepisami celnymi.
  • Napis “Wyprodukowane w Tajwanie” ma zastąpić “Wyprodukowane w Chinach”.
  • Zobacz też: Czechy chcą wprowadzić ograniczone czasowo zakwaterowanie dla uchodźców wojennych

Duża firma technologiczna wezwała tajwańskich producentów do zmiany oznakowania swoich produktów zgodnie z chińskimi przepisami celnymi. Napis “Wyprodukowane w Tajwanie” ma zastąpić “Wyprodukowane w Chinach”.

Dokumenty, formularze deklaracji, a nawet opakowania oznaczone jako „wyprodukowane w Tajwanie” mogą zostać zatrzymane przez chińskie służby celne. Prośba firmy od iPhone pojawiła się po tym, jak wizyta Nancy Pelosi w Tajwanie zakłóciła handel między wyspiarskim krajem a kontynentem.

Apple powiedział dostawcom w piątek, że Chiny egzekwują teraz zasadę, zgodnie z którą wszystkie tajwańskie produkty są oznaczone jako “Tajwan, Chiny” lub “Chiński Tajpej”. Chiński rząd komunistyczny chce w ten sposób wskazać, że Tajwan należy do Chin. Chiński rząd w Pekinie nie uznaje niepodległości Tajwanu i postrzega wyspę jako część swojego terytorium.

Jedno słowo, a tak wiele od niego zależy

Jak wyszczególniono w publikacji, Apple pilnie zareagowało na chińskie egzekwowanie prawa, ze względu na natychmiastowe obawy, że jakiekolwiek opóźnienia z wyspy mogą poważnie wpłynąć na wydanie nadchodzącego iPhone’a 14, który ma premierę tej jesieni. 

Kary za złamanie takiej zasady to grzywna w wysokości do 4000 juanów (592 USD) lub, w najgorszym przypadku, odrzucenie przesyłki.

Tajwan wymaga również, aby cały swój eksport międzynarodowy zawierał słowa “Tajwan” lub “Republika Chińska”, aby wskazać miejsce pochodzenia. Dotyczy to również produktów i części wysyłanych z Tajwanu do Chin. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rebel News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY