Letnia Akademia Pro-Life. To już druga odsłona warsztatów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Plakat

Plakat / Fot. Pro-life.pl

Udostępnią uczestnikom narzędzia, m.in. do użycia podczas lokalnych spotkań z młodzieżą, czy do organizacji wystaw o rozwoju życia człowieka.
  • Letnia Akademia Pro-Life to trwające pięć dni warsztaty kształcące młodych ludzi w zakresie bioetyki.
  • Miejscem akcji jest Kraków, a organizatorem Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.
  • Chodzi w nich m.in. o przygotowanie uczestników do umiejętnego przekonywania ludzi do opowiedzenia się za życiem.
  • Zobacz też: Chiny zakończyły ćwiczenia wokół Tajwanu. Pelosi zadowolona ze swojej wizyty

Właśnie wystartowała Letnia Akademia Pro-Life. To już druga edycja projektu mającego na celu kształcić młodych ludzi w zakresie bioetyki. Wydarzenie trwa pięć dni, i jest przeznaczone dla osób w wieku 18-40 lat. Miejscem akcji jest Kraków, a organizatorem Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Portal Radia Maryja pisze:

Uczestnicy warsztatów będą zgłębiać wiedzę na temat najważniejszych zagadnień bioetycznych w oparciu o rzetelne opracowania naukowe. Zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami będą mogli podzielić się z osobami ze swoich lokalnych środowisk.

Wiedza przydatna w praktyce

Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka jako cel akcji podaje “dostarczenie argumentów za życiem” do dyskusji na temat ochrony życia osób nienarodzonych. Chodzi o to, aby nabytą wiedzę umieć wykorzystać w praktyce.

Akademia ma przygotować lokalnych liderów pro-life, animatorów we wspólnotach parafialnych i społecznościach lokalnych. Po szkoleniu lider ma aktywować społeczność lokalną na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony w wymiarze działalności charytatywno-pomocowej, a z drugiej strony formacji intelektualnej. W trakcie warsztatów uczestnicy otrzymują wiedze bioetyczną, ale również określone umiejętności komunikacyjne po to, by mogli wejść w dialog nie tyle z adwersarzami ruchu aborcyjnego, ale z osobami nieprzekonanymi o tym, po której stronie stoją.

Warsztaty udostępnią uczestnikom specjalne narzędzia, m.in. do użycia podczas lokalnych spotkań z młodzieżą na tematy pro-life, czy do przygotowania prezentacji o rozwoju życia człowieka. Warsztaty trwają od 10 do 14 sierpnia. Więcej na ich temat można przeczytać tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY