Szefowa PKO BP podała się do dymisji. Jest już jej następca

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bankomat wypłacający pieniądze.

Bankomat wypłacający pieniądze. / Fot. Pixabay

Po 10 miesiącach sprawowania stanowiska prezesa banku PKO BP Iwona Duda złożyła dymisję. Jak informują media, na jej miejsce wejdzie Paweł Gruza, który poprzednio był wiceprezesem KGHM ds. międzynarodowych.
  • Dotychczasowa prezes PKO BP Iwona Duda nieoczekiwanie podała się do dymisji.
  • Funkcję tę piastowała przez ostatnie 10 miesięcy, zastępując długoletniego prezesa Zbigniewa Jagiełło.
  • Jednakże nie zastąpiła ona Jagiełło bezpośrednio, lecz wcześniej przez kilka miesięcy bankowi szefował Emeryk Rościszewski.
  • Teraz nowym prezesem PKO BP ma zostać Paweł Gruza, który dotychczas był wiceprezesem w KGHM ds. międzynarodowych.
  • Zobacz także: Warszawa: Pracownik księgarni pobity na ulicy

Jeżeli chodzi o funkcję prezesa banku PKO BP to wymieniano tutaj wiele nazwisk. Przypomnijmy, że w czerwcu 2021 roku po 12 latach dymisję złożył Zbigniew Jagiełło, na którego miejsce wszedł Jan Emeryk Rościszewski.

Rościszewski zrezygnował jeszcze w październiku tego samego roku, a zastąpiła go Iwona Duda, która również teraz odeszła.

Obowiązki po dotychczasowej szefowej, przejmie Paweł Gruza, który do tej pory był wiceprezesem ds międzynarodowych KGHM, a jeszcze wcześniej wiceministrem finansów.

Czytaj więcej: Fotoradary w Polsce. Skutki nowego taryfikatora

Życiory Pawła Gruzy

Ukończył wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem licznych publikacji dotyczących podatków i ubezpieczeń społecznych.

Od kwietnia do listopada 2016 roku pełnił obowiązki Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i zarządzał portfelem spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych podmiotów osób prawnych. Sprawował również funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY