Stop prześladowaniu chrześcijan! Ponad 70 tys. podpisów pod projektem ustawy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Asyż, Włochy.

Asyż, Włochy. / Fot. Moisés Becerra/Cathopic

Michał Wójcik minister w Kancelarii Premiera, poinformował, że Solidarna Polska zebrała już 70 tysięcy podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą zwiększającą ochronę chrześcijan i osób wierzących w Polsce. Polityk wskazał, że zmiany są potrzebne, bo obecne regulacje karne nie są przejrzyste.
  • Minister Michał Wójcik poinformował, zę pod projektem ustawy mającym zapewnić ochronę miejsc kultu zebrano już 70 tys. podpisów.
  • W kodeksie karnym zostaną przyjęte odpowiednie zapisy, które zniechęcą radykalnych działaczy lewicy i przeciwników Kościoła na atak świątyń.
  • Obecne przepisy sprawiają kłopoty w interpretacji, jeśli chodzi m.in o zakłócanie mszy świętej.
  • Zobacz także: Nikaragura. Rząd prześladuje katolików i kapłanów

Projekt, o którym mowa, zakłada zmiany w Kodeksie karnym mające zapewnić ochronę miejscom kultu religijnego, duchownym i wiernym. Chodzi o zapobieganie profanacjom, dewastacjom czy aktom zakłóceń nabożeństw.

Zbiórka pod inicjatywą trwa ponad miesiąc i cieszy się dużym zainteresowaniem. Pod projektem podpisało się już 70 tysięcy osób, najwięcej w województwie podkarpackim

– poinformował minister Michał Wójcik.

Na Podkarpaciu zebraliśmy dużo podpisów – mniej więcej 15 tysięcy. Akcja nabiera tempa. Myślę, że przed zakończeniem terminu, a mamy trzy miesiące na zbieranie podpisów, ta wymagana liczba, czyli 100 tysięcy podpisów, zostanie zebrana. Ludzie reagują bardzo pozytywnie. Korzystając z okazji, chciałbym bardzo podziękować wszystkim słuchaczom Radia Maryja. Mieliśmy okazję spotkać się między innymi na Jasnej Górze. Bardzo wielu słuchaczy Radia Maryja poparło wówczas naszą akcję. Mam nadzieję, że zbierzemy znacznie więcej niż 100 tysięcy podpisów 

– podkreślił Michał Wójcik.

Wskazał, że zmiany są potrzebne, bo obecne regulacje karne nie są przejrzyste i jasne, co powoduje, że trudno pociągnąć do odpowiedzialności osoby np. zakłócające Msze święte.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY