Ojciec Święty zachęca do modlitwy za małych i średnich przedsiębiorców [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
papież Franciszek

Papież Franciszek / Fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Papież zwraca uwagę na ciężko pracujących ludzi, borykających się z problemami, których niestety niekiedy dostarczają same rządy państw.
  • Przyszedł kolejny miesiąc, a to oznacza, że do pozyskania odpustów katolicy modlą się w innej intencji zaleconej przez Papieża.
  • Franciszek wyznaczył na sierpień modlitwy w intencji małych i średnich przedsiębiorców.
  • Kanał Vatican News opublikował materiał wideo, w którym Papież mówi, że w wyniku różnych problemów, jak wojna, świat stoi w obliczu poważnego kryzysu społeczno-gospodarczego.
  • Zwraca uwagę, że wśród tych, którzy ponieśli najpoważniejsze straty, są mali i średni przedsiębiorcy.
  • Zobacz też: Jak to naprawdę z Kolumbem było

Przyszedł kolejny miesiąc, a to oznacza, że do pozyskania odpustów katolicy modlą się w innej intencji zaleconej przez Papieża. Franciszek wyznaczył na sierpień modlitwy w intencji małych i średnich przedsiębiorców:

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, ciężko doświadczeni przez kryzys gospodarczy i społeczny, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności, służąc społecznościom, w których żyją.

W obliczu kryzysu

Kanał Vatican News opublikował materiał wideo, w którym Papież mówi, że w wyniku różnych problemów, jak wojna, świat stoi w obliczu poważnego kryzysu społeczno-gospodarczego. Zwraca uwagę, że wśród tych, którzy ponieśli najpoważniejsze straty, są mali i średni przedsiębiorcy.

Handlowcy, rzemieślnicy, wywożący odpady, transportowcy i wielu innych. Nie figurują na listach najbogatszych i najpotężniejszych, ale mimo trudności tworzą miejsca pracy, biorą społeczną odpowiedzialność. To przedsiębiorcy, którzy inwertują w dobro wspólne, zamiast ukrywać swoje dochody w rajach podatkowych.

Papież zwraca uwagę na ciężko pracujących ludzi, borykających się z problemami, których niestety niekiedy dostarczają same rządy państw.

Z odwagą, z wysiłkiem i poświęceniem inwestują w życie, generują bogactwo, możliwości i miejsca pracy.

Film z napisami w języku polskim można obejrzeć tutaj:

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

YouTube

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY