Chińskie rakiety trafiły w japońskie terytorium. “To pierwszy raz w naszych relacjach”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Japoński minister obrony Japonii Nobuo Kishi poinformował o uderzeniu 5 chińskich rakiet w wyłącznej strefie ekonomicznej. Zaznaczył, że to pierwszy taki incydent w historii dwóch krajów.
  • Japoński minister obrony Nobuo Kishi przekazał w czwartek, że do japońskiej wyłącznej strefy ekonomicznej na morzu wpadło 5 pocisków balistycznych.
  • Zostały one wystrzelone z Chin kontynentalnych w ramach zapowiedzianych wcześniej manewrów wojskowych z użyciem ostrej amunicji.
  • Wyłączna strefa ekonomiczna rozciąga się nawet do 370 km od zewnętrznych granic japońskich wód terytorialnych.
  • Zobacz także: USA: Senat za akcesją Finlandii i Szwecji do NATO z głosami 95:1

Pięć pocisków balistycznych wystrzelonych przez Chiny uderzyło na terytorium naszej wyłącznej strefy ekonomicznej na morzu

– przekazał japoński minister obrony Nobuo Kishi.

W związku z chińskim ostrzałem Japonia złożyła protest drogą dyplomatyczną.

Wyłączna strefa ekonomiczna Japonii rozciąga się ok. 370 km od zewnętrznych granic japońskich wód terytorialnych. W przeszłości na ten teren spadały już północnokoreańskie pociski rakietowe.

Chiny rozpoczęły w czwartek największe w historii manewry w Cieśninie Tajwańskiej, dwa dni po wizycie przewodniczącej amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na Tajwanie, najwyższego rangą przedstawiciela władz USA, jaki odwiedził wyspę w ciągu ostatnich 25 lat. Ministerstwo obrony w Tajpej podało, że siły ChRL wystrzeliły 11 pocisków balistycznych w bliskiej odległości od Tajwanu. Manewry wojsk ChRL mają potrwać do poniedziałku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY