Włochy niezależne od rosyjskiego gazu i europejskich cen

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gazociąg

Gazociąg / Fot. YouTube

Dla Włoch ryzyko zimy bez gazu ziemnego i ogromne rachunki za gaz przestały istnieć - stwierdził Citigroup.
  • Włoski regulator energetyczny ARERA ogłosił, iż od października taryfa za gaz nie będzie oparta o cenę referencyjną UE zależną od cen na holenderskiej giełdzie.
  • Ceny na rynku włoskim mają być od tej pory powiązane bezpośrednio z włoskimi kontraktami gazowymi.
  • Prezes ARERA Stefano Besseghini oznajmił, że w lipcu kraj zwiększył swój import ciekłego gazu ziemnego, i będzie kontynuował jego dostawy. Dzięki temu magazyny są pełne, a Rzym będzie prowadzić politykę cen gazu niezależnie od Unii Europejskiej.
  • Zobacz też: Pierwsza osoba ogłoszona “niebinarną” przyznaje: To oszustwo

Włoski regulator energetyczny ARERA (Autorità di Regolazione per Energia Reti e Ambiente) ogłosił, iż od października taryfa za gaz nie będzie oparta o cenę referencyjną UE zależną od cen na holenderskiej giełdzie. Ceny na rynku włoskim mają być od tej pory powiązane bezpośrednio z włoskimi kontraktami gazowymi.

Prezes ARERA Stefano Besseghini oznajmił, że w lipcu kraj zwiększył swój import ciekłego gazu ziemnego, i będzie kontynuował jego dostawy. Dzięki temu magazyny są pełne, a Rzym będzie prowadzić politykę cen gazu niezależnie od eurokołchozu.

Niezależność

Citigroup stwierdził, że Włochy są już samodzielne pod tym względem.

Kraj ma zapewnione bezpieczeństwo energetyczne. A ceny gazu trwale spadną. Także na rynku towarów konsumpcyjnych oraz na rynku paliw

Teresa Wójcik dla portalu Biznes Alert pisze:

Ceny kontraktów gazowych na holenderskiej giełdzie w Amsterdamie są ceną referencyjną obowiązującą w UE. Wzrosły one w tym roku ponad dwukrotnie, co decydująco wpływa na ogólny kryzys energetyczny w Europie.

Italia należy do grupy państw, które mając alternatywne źródła dostaw m.in. LNG z Algerii, mogą być zupełnie niezależne zarówno od Rosji, jak i od projektu UE. Prezes ARERA zapowiedział, że Włochy nie ograniczą zużycia gazu o 15 procent od 1 sierpnia do 31 marca 2023 roku. Pod koniec lipca minister Roberto Cingolani stwierdził, że w drugiej połowie 2024 r. Włochy powinny być całkowicie niezależne od rosyjskiego gazu ze względu na krajowe plany oszczędnościowe.

Citigroup stwierdza, że

dla Włoch ryzyko zimy bez gazu ziemnego i ogromne rachunki za gaz przestały istnieć.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Biznes Alert

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY