Trwa zbiórka na sfinansowanie kosztów Marszu Powstania Warszawskiego. Brakuje 20 tys. zł

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Powstania Warszawskiego 2022.

Marsz Powstania Warszawskiego 2022. / Fot. PAP/Marcin Obara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

  • Tegoroczny Marsz Powstania Warszawskiego odnotował rekordową frekwencję. Według szacunków, wzięło w nim udział 30-40 tys. osób.
  • Na koszty organizacji patriotycznej manifestacji składają się m.in.: koszty sceny na rondzie im. Romana Dmowskiego, a także drugiej na placu Krasińskich, jak również samochodu z nagłośnieniem, płotków bezpieczeństwa, podestów – łącznie w kwocie około 26 tys. zł. Ponadto około 5 tys. zł to koszty związane z występami dzieci. Kolejne około 3 tys. zł pochłonęło przygotowanie banerów, flag, kwiatów, koszty paliwa itp.
  • Zbiórkę na sfinansowanie kosztów wydarzenia można zobaczyć i wesprzeć pod tym linkiem.
  • Zobacz także: Robert Bąkiewicz podsumowuje Marsz Powstania Warszawskiego. “To ogromne patriotyczne wydarzenie” [+WIDEO]

Rekord frekwencyjny

Tegoroczny Marsz Powstania Warszawskiego odnotował rekordową frekwencję. Według szacunków, wzięło w nim udział 30-40 tys. osób. Jest to jedno z najliczebniejszych wydarzeń patriotycznych w Polsce. Co za tym idzie koszty zorganizowania wydarzenia, zabezpieczenia, promocji oraz dodatkowych atrakcji wymagają sporych nakładów finansowych.

Organizatorzy zaliczają do “najpilniejszych wydatków” koszty: nagłośnienia, wozu organizacyjnego, druku plakatów, banerów i ulotek, zabezpieczenia logistycznego oraz w zakresie bezpieczeństwa.

Trwa zbiórka na sfinansowanie kosztów

Jak się dowiedzieliśmy, na koszty organizacji tegorocznego Marszu Powstania Warszawskiego składają się m.in.: koszty sceny na rondzie im. Romana Dmowskiego, a także drugiej na placu Krasińskich, jak również samochodu z nagłośnieniem, płotków bezpieczeństwa, podestów – łącznie w kwocie około 26 tys. zł. Ponadto około 5 tys. zł to koszty związane z występami dzieci. Kolejne około 3 tys. zł pochłonęło przygotowanie banerów, flag, kwiatów, koszty paliwa itp.

Organizatorzy Marszu Powstania Warszawskiego podkreślają, że jego organizacja jest możliwa tylko dzięki ofiarności ludzi dobrej woli.

Jeżeli byłyby pieniądze publiczne, te pół miliona, to byśmy zorganizowali marsz nie na 30 tys., a na pół miliona ludzi. Cały marsz jest finansowany oddolnie przez organizacje społeczne, w tym wypadku Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości i Marsz Niepodległości. Środki te pochodzą od darczyńców, którzy wpłacają na konto Stowarzyszenia, m.in. na zbiórkę założoną specjalnie na tegoroczne wydarzenie. Na ten moment nie zebraliśmy jeszcze całej sumy. Koszt to około 30 tys. zł w gotówce, plus praca ludzi, której nie da się wycenić, wolontariuszy, tak samo z całego kraju, którzy zjechali, by móc wziąć udział i przeprowadzić, zabezpieczyć to zgromadzenie – powiedział Paweł Kryszczak z Rot Marszu Niepodległości podczas konferencji podsumowującej Marsz Powstania Warszawskiego.

Wspomnianą zbiórkę można zobaczyć i wesprzeć pod tym linkiem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY