Oni już wiedzą? “Politico”: Nic nie wskazuje na to, aby UE wypłaciła Polsce 35 mld euro w ramach Krajowego Funduszu Odbudowy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ursula von der Leyen

Ursula von der Leyen / Fot. You Tube

Serwis "Politico" poinformował, że jak do tej pory polskie władze nie zamierzają całkowicie poddać się dyktatowi brukselskiemu. Warszawa ma opracowywać plan na wypadek braku wypłaty funduszy europejskich w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Według analizy serwisu “Politico” relacje na linii Warszawa-Bruksela nadal są napięte, a polskie władze nie zamierzają ustępować Komisji Europejskiej. Głównie dlatego nic nie wskazuje na to, aby Unia Europejska wypłaciła Polsce 35 mld euro w ramach Krajowego Funduszu Odbudowy.

Warszawa nie złożyła jeszcze formalnego wniosku do Brukseli o uwolnienie funduszy, do czego zobowiązała się w lipcu. Ministerstwo Funduszy Rozwoju i Polityki Regionalnej przekazało, że planuje złożyć pierwszy wniosek Polski o płatność (obejmujący okres od 1 lutego 2020 r. do 30 czerwca 2022 r.) w czwartym kwartale tego roku

– czytamy na portalu “Politico”.

Ponadto jak przekazał koordynator badań Jakub Jaraczewski z organizacji Democracy Reporting International, Warszawa ma opracowywać plan na wypadek utraty środków unijnych z Funduszu Odbudowy.

Polski rząd okopuje się i przygotowuje narrację o tym, że fundusz naprawczy tak naprawdę wcale nie jest potrzebny 

– powiedział Jakub Jaraczewski z Democracy Reporting International.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY