Kubala: Droga do uzyskania reparacji jest długa [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kubala

Paweł Kubala / Fot. Archiwum Pawła Kubali

"Powinniśmy zbadać i realizować polskie interesy. W interesie Niemiec jest wygaszanie polskiego górnictwa i osłabianie polskiej gospodarki, by na stałe była gospodarką kliencką wobec Niemców" - mówił w Dniu na żywo w MN Paweł Kubala z portalu medianarodowe.com.

Zobacz także: Tajwan jak Donbas? Fakty vs. mity [OPINIA]

Antyniemiecka polityka PiS?

“Tusk mówił o tym, że PiS wszystko schrzanił, wszystko robią źle. Trochę to wygląda na przerzucanie się kto i co zrobił źle. Obie strony starają się polaryzować społeczeństwo. Prawdą jest to, że rząd polski przedstawia krytyczne głosy odnośnie działania Unii Europejskiej czy Niemców. Z drugiej strony są obszary, w których rząd prowadzi politykę zbieżną z zamierzeniami czy postulatami UE, choćby w kwestiach gospodarczych” – mówił Kubala.

Pre-kampania wyborcza

“Mamy do czynienia z pre-kampanią. Ze strony opozycji dostrzegałem do niedawna głosy obawy o termin wyborów. Ze strony obozu rządowego widać kroki charakterystyczne dla kampanii zostały podjęte – Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński ruszyli w Polskę. Mamy do czynienia z próbą połączenia wakacji z kampanią” – podkreślał Kubala.

Relacje polsko – niemieckie

“Powinniśmy zbadać i realizować polskie interesy. W interesie Niemiec jest wygaszanie polskiego górnictwa i osłabianie polskiej gospodarki, by na stałe była gospodarką kliencką wobec Niemców. Z naszej perspektywy – odwrotnie. Nasza gospodarka powinna być jak najsilniejsza i podobnie gospodarki w regionie, które powinny rosnąć we współpracy z nami” – dodawał sekretarz redakcji portalu medianarodowe.com.

Reparacje od Niemiec

“Rzeczywiście ze strony PiS pojawiają się od lat głosy, zapowiedzi walki o reparację, ale na tych zapowiedziach się kończy. Z uwagi na to jest niedowierzanie, że to się stanie. 1 września ma paść konkretna kwota, natomiast droga do uzyskania reparacji jest długa” – podsumował gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY