Kałużny: Łączymy spółki, by być silniejszym [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Poseł Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski

Poseł Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski / Fot. PAP/Tomasz Gzell. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Jak dochodzi do zmian w gospodarce narodowej to ktoś zyska, a ktoś straci. Ci, którzy atakują, czyli środowisko Tuska, stracą, dlatego tak atakują fuzję Orlenu - mówił w Dniu na żywo w MN Mariusz Kałużny, poseł Solidarnej Polski.

Zobacz także: Prezes UOKiK: Na panikach zakupowych korzystają nieuczciwi przedsiębiorcy. Konsumujmy odpowiedzialnie

Tusk wyprzedawał majątek

“Za PO – PSL spółki Skarbu Państwa to były dojne krowy dla biznesmenów, którzy wspierali Platformę Obywatelską. Donald Tusk podczas swoich rządów sprzedał w całości lub części prawie 600 spółek Skarbu Państwa. Ten polityk ma jako ostatni w tym kraju, moralne i polityczne prawo się wypowiadać na temat fuzji, połączeń, czy odsprzedaży jakichś aktywów. Ludzie mówią wprost – ten człowiek pół Polski sprzedał. Donald Tusk wie, że to strasznie go obciąża i próbuje narzucić retorykę, że to PiS wyprzedaje majątek. Próbuje obrzucić nas błotem. Tylko, że my nic nie sprzedajemy – my łączymy dwie spółki, a w wyniku tego połączenia, żeby być silniejszym, Komisja Europejska zażądała, żeby odsprzedać część aktywów” – mówił Kałużny.

Plany połączenia PKN Orlen z PGNiG

“Przyjmuję argumenty rządu. Żeby dzisiaj liczyć się na rynku europejskim i światowym, poszerzać swoje aktywa, trzeba połączyć spółki. Ta argumentacja jest logiczna. Nie mamy takiego giganta, który mógłby się rozwijać i zarabiać w Europie. Ten gigant ma zarabiać dla państwa polskiego. Nie dla poszczególnych grup interesu jak za czasów rządów PO – PSL” – komentował poseł Solidarnej Polski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY