Sukces Marszu Powstania Warszawskiego. Sikora: Potrzeba ducha polskości [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sebastian Sikora.

Sebastian Sikora. / Fot. Media Narodowe/YouTube.

"Na Marszu Powstania Warszawskiego było między 30-40 tysięcy ludzi. To była wspaniała i podniosła atmosfera" - mówił w Dniu na żywo w MN Sebastian Sikora, rzecznik prasowy Rot Marszu Niepodległości.

Zobacz także: Marsz Powstania Warszawskiego przeszedł ulicami Warszawy [FOTORELACJA]

Czemu służy marsz?

“Marsz pokazuje przywiązanie Polaków do wartości, które przyświecały osobom wychodzącym do walki 78 lat temu. Dziś wiele osób mówi, że patriotyzm to przeżytek, bo żyjemy w wolnym kraju. Okazuje się, że jednak ludzie potrzebują tego ducha polskości i potrzebują czuć wspólnotę. Te marsze temu służą” – podkreślał Sikora.

Sukces Marszu Powstania Warszawskiego

“Marsz przerósł nasze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się aż tak wspaniałego odzewu polskich patriotów. Rafał Trzaskowski próbował nam przeszkodzić, a uzyskaliśmy zupełnie odwrotny efekt, zgromadziliśmy masę ludzi. Szacujemy, że było 30 tysięcy, a w piku nawet 40 tysięcy osób. Cieszymy się, było wspaniale, było nas słychać, w piękny sposób oddaliśmy hołd i pamięć Bohaterom Powstania Warszawskiego” – mówił Sikora.

Oszczerstwa względem patriotów

“Moi przodkowie walczyli z Niemcami na ulicach Warszawy. A potomkowie UBeków mają czelność nazywać mnie i moich współpracowników faszystami. Będziemy kierować pozwy wobec takich ludzi” – zapewniał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY