Przyszły ambasador UE: Chiny powinny rządzić światem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

UE nie broni niepodległości Tajwanu, ale pokojowego zjednoczenia - powiedział Jorge Toledo Albiñana.
  • Jorge Toledo Albiñana ma wkrótce zastąpić Nicolasa Chapuisa na stanowisku nowego ambasadora Unii Europejskiej w Chinach.
  • W wywiadzie dla hiszpańskiej gazety “La Vanguardia”, przedstawił najbardziej przyjazne stanowisko wobec Komunistycznej Partii Chin ze strony unijnego dyplomaty od lat.
  • Stwierdził między innymi, że Unia Europejska nie broni niepodległości Tajwanu, ale “pokojowego zjednoczenia”.
  • Zobacz też: Każdy Niemiec będzie mógł raz w roku “zmienić sobie płeć” w dokumentach

Jorge Toledo Albiñana to były ambasador Hiszpanii w Japonii, który 1 września ma zastąpić Nicolasa Chapuisa na stanowisku nowego ambasadora Unii Europejskiej w Chinach. W wywiadzie dla hiszpańskiej gazety “La Vanguardia”, przedstawił najbardziej przyjazne stanowisko wobec Komunistycznej Partii Chin ze strony unijnego dyplomaty od lat.

UE nie broni niepodległości Tajwanu, ale pokojowego zjednoczenia. Uważamy, że Chiny powinny być tylko jedne.

Biorąc pod uwagę, że nowo mianowany ambasador UE w Pekinie powiedział również, że blok nie zaakceptuje inwazji komunistycznych Chin na wyspę i nałoży sankcje podobne do tych nałożonych na Rosję po pełnej inwazji na Ukrainę na początku tego roku, nie jest jasne, w jaki sposób takie „zjednoczenie” mogłoby nastąpić, biorąc pod uwagę fakt, że Tajwan nigdy nie był rządzony przez KPCh i utrzymuje własny demokratycznie wybrany rząd, wojsko, walutę, język pisany i kulturę.

“(…)aby Chiny rządziły światem”

Albiñana oznajmił także, że UE postrzega Chiny jako „partnera” i że

istotne i konieczne jest, aby Chiny rządziły światem.

Dodał, że ważna będzie współpraca z Pekinem w kwestiach takich jak “wirus z Wuhan”, “kryzys klimatyczny” i irański program broni jądrowej.

Wypowiedź Albiñany spotkały się z krytyką ze strony rzeczniczki tajwańskiego MSZ Joanny Ou, wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Nikoli Beer oraz litewskiego posła Matasa Maldeikisa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

News Punch, Breitbart

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY