ONZ opublikował poradnik jak sobie radzić z teoriami spiskowymi [+FOTO]

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Media donosiły swego czasu o wzroście "antysemityzmu" podczas "pandemii"

Media donosiły swego czasu o wzroście "antysemityzmu" podczas "pandemii" / Fot. YouTube

UNESCO połączyło siły z Twitterem, Komisją Europejską i Światowym Kongresem Żydów, aby rozpocząć kampanię o nazwie "#ThinkBeforeSharing".
  • Organizacja Narodów Zjednoczonych wypowiedziała wojnę teoriom spiskowym, opisując wzrost myślenia spiskowego jako “niepokojący i niebezpieczny”.
  • Postanowiła zapewnić społeczeństwu zestaw narzędzi do ochrony przed nim.
  • Według UNESCO „jeśli jesteś pewien, że spotkałeś się z teorią spiskową” w Internecie, musisz “zareagować”.
  • Zobacz też: Tajwan. Chiny miały naruszyć przestrzeń powietrzną wyspy

Organizacja Narodów Zjednoczonych wypowiedziała wojnę teoriom spiskowym, opisując wzrost myślenia spiskowego jako “niepokojący i niebezpieczny”, i zapewniając społeczeństwu zestaw narzędzi do ochrony przed nim.

UNESCO połączyło siły z Twitterem, Komisją Europejską i Światowym Kongresem Żydów, aby rozpocząć kampanię o nazwie “#ThinkBeforeSharing: Stop rozprzestrzenianiu teorii spiskowych”.

ONZ chce, abyś wiedział, że wydarzenia NIE są „potajemnie manipulowane za kulisami przez potężne siły z negatywnymi intencjami”. Jeśli zaś spotkasz kogoś, kto myśli, że globalna elita spiskuje w celu konsolidacji władzy, musisz podjąć odpowiednie działania.

Według UNESCO „jeśli jesteś pewien, że spotkałeś się z teorią spiskową” w Internecie, musisz “zareagować”, natychmiast zamieszczając odpowiedni link do “witryny sprawdzającej fakty” w komentarzach. Nieważne, że „weryfikatorzy faktów” to w większości nieprzeszkoleni i niewykwalifikowani ludzie.

Poradnik

UNESCO udziela również porad każdemu, kto natknie się na prawdziwego teoretyka spiskowego na żywo. Według agencji ONZ w żadnym wypadku nie można dać się zwabić w kłótnię z teoretykiem spiskowym. “Każdy argument może być traktowany jako dowód, że jesteś częścią spisku, i wzmocnić to przekonanie”, a teoretyk spiskowy prawdopodobnie będzie „twardo argumentował, aby bronić swoich przekonań”. Zamiast tego musisz wykazać się „empatią”, unikać „wyśmiewania ich”, a jeśli jesteś dziennikarzem, musisz „zgłosić” ich w mediach społecznościowych i „skontaktować się z lokalną/krajową radą prasową lub rzecznikiem prasowym”.

UNESCO przyznaje, że spiski istnieją. Zgodnie z prawem, jeśli jeden człowiek z drugim planują napaść na sklep spożywczy, to z definicji jest to spisek. Jak jednak odróżnić prawdziwą, wiarygodną teorię spiskową od tej “niezaszczepionej”? Według ONZ teoria spiskowa jest prawdziwa, jeśli zostanie „odkryta przez demaskatorów lub media”.

Źródło: News Punch

Bez komentarza.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

News Punch

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY