- Ustawa o samostanowieniu dotycząca “zmiany płci” i imion pozwoli każdemu Niemcowi raz w roku zmienić płeć w dokumentach.
- Wystarczy, że chętna osoba zatrzyma się w urzędzie stanu cywilnego.
- Sąd nie będzie już orzekał w tej sprawie, a osoba nie będzie musiała przechodzić operacji.
- Zobacz też: Ksiądz Kneblewski o podatku dochodowym: Iście diabelskie myślenie
Ustawa o samostanowieniu dotycząca “zmiany płci” i imion ma przejść przez proces legislacyjny na krótko przed wyjazdem członków Bundestagu na wakacje. Pozwoli ona każdemu Niemcowi raz w roku zmienić płeć w dokumentach. Wystarczy, że zatrzyma się w urzędzie stanu cywilnego. Sąd nie będzie już orzekał w tej sprawie, a osoba nie będzie musiała przechodzić operacji.
Niemiecka minister ds. rodziny oraz minister sprawiedliwości ogłosili, przedstawiając tę szaloną ustawę:
Dzisiaj jest dobry dzień dla wolności i różnorodności w naszym kraju.
Ustawa ma zastąpić normę prawną z 1980 roku, która według Federalnego Ministerstwa Sprawiedliwości jest „w zasadzie niekonstytucyjna”. Niemcy będą mogli “zmienić płeć” i imię po prostu odwiedzając urząd stanu cywilnego. Złożenie opinii lekarskiej lub uzyskanie opinii biegłych w postępowaniu sądowym nie będzie już wymagane zgodnie z proponowanymi przepisami.
Ot, kolejny dzień w lewicowej szurlandii
Czyli jeśli jakiś mężczyzna nagle wpadnie na szalony pomysł w sierpniu 2022 roku, że wbrew faktom jest kobietą, może udać się do urzędu, i tam zaklinać rzeczywistość jak szaman. Gdy już mu się to szaleństwo znudzi, w sierpniu 2023 roku może sobie zmienić to z powrotem. To z pewnością napędzi biurokrację.
Remix News pisze:
Prawo przewiduje jednak pewne ograniczenia, aby centra rejestracyjne nie były przepełnione.
Portal najwyraźniej zakłada, że będzie wielu chętnych.
Jeśli dana osoba poprosi również o “zmianę swoich narządów płciowych”, decyzja zostanie podjęta na podstawie profesjonalnej opinii lekarskiej. W przypadku małoletnich poniżej 14 roku życia lub w przypadku niezdolności do czynności prawnych oświadczenie o zmianie zostanie złożone w urzędzie stanu cywilnego przez pełnomocników prawnych. Nastolatki w wieku powyżej 14 lat będą mogły same złożyć oświadczenie za zgodą swoich przedstawicieli prawnych, ale jeśli rodzice lub inni przedstawiciele prawni nie wyrażą na to zgody, zainterweniuje sąd.
Ustawa przewiduje również, że procedura będzie zachowana w tajemnicy, a każda publikacja będzie sankcjonowana grzywną.
Spośród niemieckich partii politycznych przeciwna zmianom jest tylko opozycja z AfD.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Remix News