Trwa Marsz Powstania Warszawskiego [RELACJA NA ŻYWO]

RELACJA NA ŻYWO
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Powstania Warszawskiego

XI. Marsz Powstania Warszawskiego / Fot. Media Narodowe/Tomasz Dworzyński

Zapraszamy do relacji na żywo z tegorocznej edycji Marszu Powstania Warszawskiego. Kilka dni przed obchodami prezydent Rafał Trzaskowski próbował przeszkodzić w przeprowadzeniu marszu, lecz Roty Niepodległości zdołały zapewnić legalne zgromadzenie.
 • 19:00 – Na placu Krasińskich odbywa się przepiękny koncert pieśni patriotycznych z udziałem dzieci i młodzieży.
 • 18:33 – Redaktor i prezenter Mediów Narodowych Michał Jelonek potwierdza ogromne tłumy, które zebrały się na dzisiejszych obchodach 78. rocznicy Powstania Warszawskiego.
 • 18:25 – Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz “podziękował” warszawskiemu ratuszowi oraz Rafałowi Trzaskowskiemu za promocję wydarzenia.

“To jest chyba największy marsz, który odbył się do tej pory. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zadbali w ostatnich tygodniach o promocję.Wielkie brawa dla ratusza i dla innych”.

 • 18:20 – Zgodnie z planem uczestnicy Marszu Powstania Warszawskiego zatrzymali się na placu Krasińskich, gdzie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem powstańców.
 • 17:53 – Na trasie Marszu Powstania Warszawskiego pojawiły się agresywne grupy lewicowych aktywistów, próbujących przeszkodzić i zakłócić spokojny przebieg przemarszu.
 • 17:50 – W dalszym ciągu trwa relacja na żywo prosto z Marszu Powstania Warszawskiego, którą można śledzić za pomocą transmisji Mediów Narodowych.
 • 17:45 – Jacek Krzystek, działacz narodowy: “Próba oderwania katolicyzmu od narodu musi przynieść fiasko. Na tym może chodzić wyłącznie wrogom Polski”.
 • 17: 30 – Bartosz Józwiak: “Polscy wolnościowcy powinni być patriotami. Nie ma wolności, jeśli nie rządzi we własnym kraju. W powstaniu brali udział nawet ci, którzy nie zgadzali się z samym aktem wybuchu powstania, ale kiedy padł rozkaz wszyscy jak jeden mąż poszli bronić stolicy”.
 • 17:10 – Robert Bąkiewicz: “Dzisiaj jest wielu małych ludzi, którzy chcą tę idę niepodległego i suwerennego państwa Polskiego niszczyć. Są to ludzie, którzy uderzają w podstawy naszego bytu narodowego. A my chcemy dzisiaj iść i godnie naśladować powstańców” – powiedział na rozpoczęcie Marszu Powstania Warszawskiego prezes Marszu Niepodległości.
 • 17:00 – Na Rondzie Dmowskiego oraz w całej Warszawie zabrzmiały syreny równo w godzinę “W”.
 • 16:58 – Na wspólne obchody w Marszu Powstania Warszawskiego przybyli także politycy m.in. z Solidarnej Polski, czy Prawa i Sprawiedliwości.
 • 16:45 – Paweł Kryszczak: “Spotykamy się dzisiaj kolejny raz z problemami. Trzaskowski próbował przeszkadzać w organizowaniu tego święta. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie ulegnie to zmianie i będziemy mogli godnie świętować i oddawać hołd powstańcom warszawskim”.
 • 16:30 – Słynna Babcia Kasia wdarła się w potyczkę słowną jednym z policjantów, którzy przybyli, aby zabezpieczać Marsz Powstania Warszawskiego. Lewicowa aktywistka próbowała zakłócić spokojny przebieg uroczystości.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY