Twitter zawiesił rekordową liczbę kont za “dezinformacje na temat COVID-19”. Wzrost o ponad 70%

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Twitter zawiesił rekordową liczbę 4466 kont za naruszenie zasad "dezinformacji na temat COVID-19" w pierwszej połowie 2022 r.
  • Twitter zawiesił rekordową liczbę 4466 kont za naruszenie zasad “dezinformacji na temat COVID-19” w pierwszej połowie 2022 r.
  • Stanowi to wzrost o ponad 70% w stosunku do poprzedniego rekordu zawieszenia 2614 kont za naruszenie tych zasad w drugiej połowie 2021 r.
  • Raport ujawnił również, że Twitter usunął 13 803 treści i zakwestionował (zmusił właściciela konta do zweryfikowania konta za pomocą adresu e-mail lub numeru telefonu) 7025 kont za tego typu naruszenie w drugiej połowie 2021 r.
  • Zobacz też: Sesja zdjęciowa ukraińskiej pary prezydenckiej wywołała kontrowersje [+FOTO, WIDEO]

Twitter zawiesił rekordową liczbę 4466 kont za naruszenie zasad “dezinformacji na temat COVID-19” w pierwszej połowie 2022 r., zgodnie z najnowszymi statystykami zawartymi w raporcie. Stanowi to wzrost o ponad 70% w stosunku do poprzedniego rekordu zawieszenia 2614 kont za naruszenie tych zasad w drugiej połowie 2021 r.

Raport ujawnił również, że Twitter usunął 13 803 treści i zakwestionował (zmusił właściciela konta do zweryfikowania konta za pomocą adresu e-mail lub numeru telefonu) 7025 kont za tego typu naruszenie w drugiej połowie 2021 r.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych aspektów zasad dot. “dezinformacji o Covid-19” na Twitterze jest to, że użytkownicy, którzy wielokrotnie twierdzą, że osoby, które przyjęły zastrzyki, mogą rozprzestrzeniać COVID-19, mogą zostać zablokowani na platformie.

Cenzura

Kiedy Twitter wprowadził tę zasadę, nawet CDC (agencja rządowa wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA) przyznało, że “zaszczepione osoby mogą zostać zarażone i mają potencjał do rozprzestrzeniania wirusa na innych”. Niedawno dr Deborah Birx oznajmiła podczas zeznań w Kongresie, że twierdzenie rządu USA, że “zaszczepieni nie mogą rozprzestrzeniać wirusa”, było oparte na nadziei.

Inne twierdzenia, które są zakazane na mocy zasad Twittera, obejmują “roszczenia sprzeczne z organami służby zdrowia”. Serwis uważa niektóre wpisy za “błędnie przedstawiające badania lub ustalenia statystyczne dotyczące ciężkości choroby, częstości występowania wirusa lub skuteczności powszechnie akceptowanych środków zapobiegawczych, leczenia lub szczepionek”. Platforma zwraca także uwagę na twierdzenia, że zastrzyki są częścią działań prowadzących do “globalnego nadzoru”.

Twitter nie opublikował statystyk cenzury za lipiec, ale kilku znanych komentatorów covidyzmu, w tym brytyjski konsultant chirurg Tony Hinton i epidemiolog Andrew Bostom, zostało już wykluczonych z platformy w tym miesiącu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim The Net

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY