Japonia: Rząd płaci odszkodowanie za śmierć po szczepieniu na COVID

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash/Diana Polekhina

Japońskie Ministerstwo Zdrowia przyznało w poniedziałek wypłatę odszkodowania rodzinie kobiety, która zmarła po reakcji związanej ze szczepionką na COVID-19.
  • Kobieta, która miała 91 lat, kiedy otrzymała specyfik, miała wcześniej istniejące schorzenia, w tym przemijające ataki niedokrwienne.
  • Japońskie Ministerstwo Zdrowia przyznało w poniedziałek wypłatę odszkodowania rodzinie kobiety, która zmarła po reakcji alergicznej i zawale serca uznanym za powiązaną ze szczepieniem na COVID-19.
  • Była to pierwsza tego typu wypłata odszkodowania w Japonii.
  • Zobacz też: Bąkiewicz zaprasza na Marsz Powstania Warszawskiego [+WIDEO]

Japońskie Ministerstwo Zdrowia przyznało w poniedziałek wypłatę odszkodowania rodzinie kobiety, która zmarła po reakcji alergicznej i zawale serca uznanym za powiązaną ze szczpeieniem na COVID-19. Była to pierwsza tego typu wypłata odszkodowania w Japonii.

Kobieta, która miała 91 lat, kiedy otrzymała specyfik, miała wcześniej istniejące schorzenia, w tym przemijające ataki niedokrwienne (zmniejszony przepływ krwi). Niedokrwienie odnosi się do przypadków ograniczonego przepływu krwi w określonej części ciała, takiej jak serce. Japońskie Ministerstwo Zdrowia stwierdziło 25 lipca:

​​w tym przypadku nie można zaprzeczyć związku przyczynowego między kolejnymi problemami zdrowotnymi a szczepionką.

System odszkodowań

Od poniedziałku 3680 osób w Japonii z powodzeniem złożyło wnioski do japońskiego ministerstwa zdrowia o odszkodowanie w przypadku rzekomych niepożądanych reakcji zdrowotnych na chińskie “szczepionki koronawirusowe”. Z tej liczby Tokio zatwierdziło 850 zgłoszeń, a odmówiło wypłat 62 innym. na zryczałtowane wypłaty odszkodowań na dzień 25 lipca i odmówiło takich wypłat 62 innym. Część zgłoszeń wymaga dalszego śledztwa.

Rodziny osób, których śmierć może być przyczynowo związana z “chińską szczepionką na koronawirusa”, są uprawnione do otrzymania zryczałtowanej wypłaty odszkodowania w wysokości 44,2 miliona jenów (324 000 USD) oprócz zwrotu kosztów pogrzebu w wysokości 212 000 jenów (1548 USD).

Japoński Narodowy Program Odszkodowań za Szkody Poszczepienne działa w ten sposób, że osobie, która doznała negatywnych skutków zdrowotnych w wyniku szczepienia lub jej rodzinie, należy się minimalna ryczałtowa rekompensata, niezależnie od tego, kto jest winny zajścia.

Czy oznacza to, że za potencjalny “błąd w sztuce lekarskiej” płacą podatnicy?

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Breitbeit

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY