Węgierski MOL wcześniej w Polsce?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stacja MOL

Stacja MOL / Fot. YouTube

Węgierski koncern naftowy przyspieszy warunki kontraktu na przejęcie części Grupy Lotos z planami natychmiastowego wejścia do Polski.
  • Wiodąca węgierska firma energetyczna MOL planuje wprowadzić własną markę na polski rynek wcześniej, niż wynikałoby to z umowy.
  • Zgodnie z umową MOL ma przez pewien czas prawo posługiwać się marką Lotos, jednak planuje wprowadzić własną markę przed umową.
  • MOL planuje wprowadzić do Polski paliwo premium z polskich rafinerii, ale wzbogacone o unikalne dodatki własnej produkcji.
  • Zobacz też: Szwecja jednak nie zwróci Polsce Statutu Łaskiego

Wiodąca węgierska firma energetyczna MOL planuje wprowadzić własną markę na polski rynek wcześniej, niż wynikałoby to z umowy o przejęciu 417 stacji benzynowych należących do Grupy Lotos. Péter Ratatics, prezes MOL Hungary Oil, poinformował:

Zgodnie z umową MOL ma przez pewien czas prawo posługiwać się marką Lotos, jednak planujemy wprowadzić własną markę przed umową. W tej chwili wciąż pracujemy nad szczegółami planu rebrandingu.

Zapowiedział również, że w dalszej perspektywie MOL planuje wprowadzić do Polski paliwo premium z polskich rafinerii, ale wzbogacone o unikalne dodatki własnej produkcji, a także wejście do Polski własnej marki spożywczej MOL Fresh Corner.

Po kilku latach intensywnych negocjacji w sprawie połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos, a wreszcie po podziale Lotosu na kilka spółek, wierzymy, że wydzielony segment detaliczny może się teraz ustabilizować. Chcemy, aby klienci nadal mieli dostęp do usług na oczekiwanym poziomie, a obecni pracownicy mieli stabilne i satysfakcjonujące miejsce pracy.

Otwarcie na MOL

W połowie lipca Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie części Lotosu przez węgierską spółkę MOL. Na mocy umowy od stycznia 2022 roku około 80 proc. Grupy Lotos, obejmującej 417 stacji benzynowych pod marką Lotos, zostanie przejęte przez MOL. Węgierski gigant energetyczny działa na polu wydobycia i przerobu ropy naftowej. Jego aktywa produkcyjne zlokalizowane są w ośmiu krajach, posiada również cztery rafinerie i dwa zakłady petrochemiczne. Od 2004 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy, Remix News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY